Braun: Konkurs na prezesa TVP to konkurs na najlepszego i najskuteczniejszego przyjaciela Kaczyńskiego

- Kurski wcale nie był najlepszy w tym gronie, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny - mówił Juliusz Braun w Radiu TOK FM. - Wykazał się, że w propagandzie jest twardy - zaznaczył.

- Spodziewałem się takiego wyniku, choć zdawałem sobie sprawę, że decyduje jeden głos, które jeszcze może się zmienić. To znaczy głos Jarosława Kaczyńskiego oczywiście - powiedział Juliusz Braun w audycji "A teraz na poważnie".

W środę Jacek Kurski głosami Rady Mediów Narodowych został wybrany na prezesa TVP. Za jego kandydaturą głosowało czworo członków RMN: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka (wskazani przez PiS) i Grzegorz Podżorny (Kukiz'15). Przeciwko był tylko Braun - związany z PO były prezes TVP.

"Kurski wykazał się, że w propagandzie jest twardy i bezwzględny"

- Jeżeli w RMN jest troje posłów członków partii, których obowiązuje faktycznie dyscyplina, choć ustawowo są niezależni, to liczy się głos szefa partii - mówił Braun w audycji Mikołaja Lizuta.

Jak dodawał, Kaczyński "w tej sprawie się publicznie wypowiadał, mówił, że potrzebna jest osłona medialna dobrej zmiany". - To zdecydowało, Kurski wykazał się, że w propagandzie jest twardy i bezwzględny - oceniał polityk.

Jak wyglądały obrady? - Dyskusji właściwie nie było, więcej było dyskusji o procedurze - mówił Braun. - Słusznie powiedziała pani Kruk, że przecież wszyscy już przemyśleliśmy sprawę i trzeba przystąpić do podejmowania decyzji - dodał.

"Kurski nie był najlepszy, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny"

- Ten konkurs miał zasadniczą wadę: otoczenie, w jakim się odbywał, eliminowało z góry udział osób niezależnych. Osób, które nie są z kręgu przyjaciół PiS - stwierdził były prezes TVP.

- To był konkurs na najlepszego przyjaciela Kaczyńskiego w mediach? - pytał Lizut. - Najlepszego i najskuteczniejszego. Kurski wcale nie był najlepszy w tym gronie, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny - podkreślił Braun.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Braun: Konkurs na prezesa TVP to konkurs na najlepszego i najskuteczniejszego przyjaciela Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 20 razy 8

  Z kolejnych ciekawych memow produkowanych na masowa skale przez postubeckie szczujnie jest ta o podwazaniu zaufania przez MS Ziobre do sadow. PRzypomne iz to sady i ich kasta od 26 lat na masowa skale podwazaly zaufanie spoleczenstwa do siebie i doprawdy nie potrzebowaly do tego ministrow.

 • 66kropek

  Oceniono 7 razy 7

  Niestety . Niestety. A Juliusz Braun mógł nas wszystkich zadziwić gdyby dano mu szansę startuw tej konkurencji

 • xymeon_x

  Oceniono 10 razy 0

  Podobno w TVP wszyscy wiedzą, że prezesik przechodził, po tłustych śladach na posadzce... gdzie typ nie stąpnie to kapie z niego wazelina, choć on sam żyje w przeświadczeniu, iż ocieka zajebistością. Wykluł nam się w TVP nowy rodzaj ssaka - narcyz politruk.

 • azteci

  Oceniono 12 razy 0

  Nie ma się czym podniecać. To że wygra Kurski było oczywistą oczywistością. Prezes K. działa wg ustalonego przez siebie klucza.
  Nikt z tego klucza mu nie fiknie, bo zniknie ...z łask wodza.
  Tylko czy warto wazelinować dla kilku chwil złudnej chwały?

 • peter-321

  Oceniono 8 razy 0

  Zdzisiek najwieksze polskie scierwo po Kaczynskim.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 9 razy -1

  kain kłamczyński nie ma przyjaciół. to był konkurs na dupowskoczność.

 • arvelli_net

  Oceniono 17 razy -1

  ... kiedy pan prezes zapłaci zaległe abonamenty RTV??? Kiedy ci prawi i sprawiedliwi pokażą swoje zrealizowane opłaty? NIGDY! To tchórzliwe moralizatorskie i pazerne na każdy grosik stowarzyszenie kłamców!

 • azteci

  Oceniono 14 razy -2

  TKM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX