Braun: Konkurs na prezesa TVP to konkurs na najlepszego i najskuteczniejszego przyjaciela Kaczyńskiego

- Kurski wcale nie był najlepszy w tym gronie, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny - mówił Juliusz Braun w Radiu TOK FM. - Wykazał się, że w propagandzie jest twardy - zaznaczył.

- Spodziewałem się takiego wyniku, choć zdawałem sobie sprawę, że decyduje jeden głos, które jeszcze może się zmienić. To znaczy głos Jarosława Kaczyńskiego oczywiście - powiedział Juliusz Braun w audycji "A teraz na poważnie".

W środę Jacek Kurski głosami Rady Mediów Narodowych został wybrany na prezesa TVP. Za jego kandydaturą głosowało czworo członków RMN: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka (wskazani przez PiS) i Grzegorz Podżorny (Kukiz'15). Przeciwko był tylko Braun - związany z PO były prezes TVP.

"Kurski wykazał się, że w propagandzie jest twardy i bezwzględny"

- Jeżeli w RMN jest troje posłów członków partii, których obowiązuje faktycznie dyscyplina, choć ustawowo są niezależni, to liczy się głos szefa partii - mówił Braun w audycji Mikołaja Lizuta.

Jak dodawał, Kaczyński "w tej sprawie się publicznie wypowiadał, mówił, że potrzebna jest osłona medialna dobrej zmiany". - To zdecydowało, Kurski wykazał się, że w propagandzie jest twardy i bezwzględny - oceniał polityk.

Jak wyglądały obrady? - Dyskusji właściwie nie było, więcej było dyskusji o procedurze - mówił Braun. - Słusznie powiedziała pani Kruk, że przecież wszyscy już przemyśleliśmy sprawę i trzeba przystąpić do podejmowania decyzji - dodał.

"Kurski nie był najlepszy, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny"

- Ten konkurs miał zasadniczą wadę: otoczenie, w jakim się odbywał, eliminowało z góry udział osób niezależnych. Osób, które nie są z kręgu przyjaciół PiS - stwierdził były prezes TVP.

- To był konkurs na najlepszego przyjaciela Kaczyńskiego w mediach? - pytał Lizut. - Najlepszego i najskuteczniejszego. Kurski wcale nie był najlepszy w tym gronie, był najskuteczniejszy i najbardziej bezwzględny - podkreślił Braun.

TOK FM PREMIUM