Gursztyn jak Żalek: Jeśli ktoś występuje przeciwko ubojowi rytualnemu, a nie ma nic przeciwko aborcji eugenicznej, nie jest wiarygodny

- To nie jest tak, że kobiety w Polsce dążą do liberalizacji prawa dotyczącego aborcji. Mam wiele koleżanek, które mówią ostro i wyraźnie, że są przeciwne liberalizacji albo wręcz za zawężeniem możliwości dokonywania aborcji - mówił w TOK FM Piotr Gursztyn. Wg publicysty nie należy przeceniać znaczenia Czarnego Protestu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Piotr Gursztyn wytyka niekonsekwencje "obozowi liberalno-lewicowemu". I wzorem posła Jacka Żalka używa mocnych porównań.

- Bardzo ważnym przesłaniem tego obozu, przepraszam za uproszczenie, są akcenty kładzione na humanitaryzm. I jeśli ktoś występuje przeciwko ubojowi rytualnemu, a potem mówi, że nie ma problemu z aborcją zwaną eugeniczną, to jest to bardzo duży dysonans. W moim odbiorze, taka osoba przestaje być wiarygodna - mówił w TOK FM.

Według dyrektora TVP Historia, posłom nie uda się uciec przed kolejnymi debatami dotyczącymi ustawy antyaborcyjnej. - Będą wpływały projekty obywatelskie - z jednej czy drugiej strony sporu. Sejm, tak czy owak, będzie się musiał do tego odnieść. Dla partii rządzącej to zawsze jest kłopot. Widzieliśmy to w poprzedniej i obecnej kadencji.

DOSTĘP PREMIUM