"Populistyczny, PR-owy pomysł. Gdyby PiS naprawdę chciał wyjaśnić reprywatyzację, to powołałby komisję śledczą"

Wg politolożki dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji to nieprzygotowany, rzucony ad hoc pomysł. - Prezes zdecydował się na komisję, bo takie jest oczekiwanie. Jak powiedział wiceminister Jaki: kto nie poprze tej komisji - ten nie jest uczciwym człowiekiem. Czyli chodzi o to, żeby inni blokowali pomysł powołania komisji - mówiła w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Politolożka zarzuca PiS, między innymi, że choć prezes z ministrem sprawiedliwości obwieścili powstanie komisji, nie wiadomo w oparciu o jakie przepisy będzie działała.

Mimo krytyki, dr Materska-Sosnowska docenia ruch Prawa i Sprawiedliwości. - To jeden z większych zabiegów populistyczno-PRowych PiS od dłuższego czasu - oceniła.

Zdaniem komentatorki "Poranka Radia TOK FM", jeśli rządzącym naprawdę zależałoby na wyjaśnieniu afery reprywatyzacyjnej, to skorzystaliby z pomysłu aktywistów miejskich i powołali komisję śledczą.

- W obowiązujących przepisach są instrumenty pozwalające na wzruszenie pewnych postanowień i wyroków. Prokurator generalny mógłby z nich skorzystać, gdyby chciał. Ale to nie byłoby tak medialne, jak komisja weryfikacyjna.

TOK FM PREMIUM