"Macierewicz jako minister obrony to spełnienie marzeń Kremla. Kompromituje się każdego dnia"

- Historia o Mistralach pokazuje, że min. Macierewicz pewnie nie wie, co Rosjanie mają w Kaliningardzie, na granicy białorusko-polskiej. On pewnie nic nie wie - podsumował w TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta zastanawiał się, dlaczego Jarosław Kaczyński toleruje wybryki szefa MON. Tomasz Wołek żartował, że może sensacje nt. Mistrali, to efekt pracy eksperta od "dezinformacji medialnych" Bartłomieja Misiewicza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Min. Antoni Macierewicz sensacje na temat słynnych francuskich Mistrali ujawnił, w czwartek w Sejmie. Jak obwieścił, okręty za symboliczną cenę trafiły do Rosji. Problem w tym, że jesienią ubiegłego roku Francuzi Francuzi dobili targu i dwa okręty desantowe trafiły do Egiptu.

Przypomnijmy, że Mistrale budowane były na zamówienie Kremla, ale do Rosjan nie trafiły ze względu na wprowadzenie unijnych sankcji wobec Moskwy.

Jedynym źródłem, w którym można byłoby znaleźć potwierdzenie sensacji min. Macierewicza są... niszowe rosyjskie portale internetowe.

Zdaniem Jacka Żakowskiego, to, że minister czerpie wiedzę z internetu, a nie z doniesień wywiadu pokazuje, że szef MON "nie wie, co Rosjanie mają w Kaliningradzie, na granicy polsko-białoruskiej". - On pewnie nic nie wie.

- Ale mówimy o polityku, który poprzednio rozwalił polski wywiad. Teraz wrócił i rozwala dalej - podsumował Tomasz Lis.

"To spełnienie marzeń Kremla"

Zdaniem redaktora naczelnego "Newsweeka", wypowiedzi szefa MON na temat Mistrali to kolejny argument, by uznać, że "tak na logikę, Macierewicz jako minister obrony to spełnienie marzeń Kremla".

Jak ocenił Lis, wydarzenia, których jesteśmy świadkami powinny być powodem do zdymisjonowania ministra obrony. I nie chodzi tylko o zerwanie rozmów z Aibusem, w sprawie Caracali.

- To sprawa kontaktów z panem D'Amato - a ostatnie spotkanie panów miało miejsce cztery dni przed wystrzeleniem w powietrze kontraktu ws. Caracali, to są kompletne brednie dotyczącego tego, że Macierewicz wykrył nowe wideo dotyczące Smoleńska, które od sześciu lat jest dostępne, to jest powtarzanie bredni rosyjskiej propagandy. Człowiek się kompromituje każdego dnia. I to ten człowiek sprawuje funkcję ministra obrony - powiedział w "Poranku Radia TOK FM".

Przypomnijmy, że były senator Alfonse Marcello D'Amato to lobbysta Lockheed Martin. A "wybrany" przez MON śmigłowiec Black Hawk to jeden ze sztandarowych produktów tego amerykańskiego koncernu.

"Rząd woli Black Hawki. Co mówili Macierewicz, szydło, Airbus? Jak się do tego mają fakty? [KALENDARIUM]>>>

DOSTĘP PREMIUM