Macierewicz "Patriotą Roku". Giertych: To brutalny atak na Kaczyńskiego. Tytuł powinien przypadać jemu co roku

- Nie zazdroszczę tytułu - mówił Roman Giertych w Radiu TOK FM. - Dlatego że wczoraj Fundacja Obrony Demokracji, którą ja założyłem i której przewodniczę, mianowała mnie "Patriotą Dekady" - wyjaśnił.

- Myślę, że zazdrości pan swojemu koledze, Antoniemu Macierewiczowi, który został patriotą roku - zaczął Mikołaj Lizut w "A teraz na poważnie". Minister obrony narodowej w sobotę otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016". Przyznały mu ją środowiska związane z krakowskim wydawnictwem Biały Kruk.

- Brutalny atak na Jarosława Kaczyńskiego - ocenił Roman Giertych. - Chyba sam pan przyzna, że tytuł Patrioty Roku powinien przypadać co roku Kaczyńskiemu - ironizował. Jak dodawał były minister edukacji, Macierewicz nagrodę dostał "przez swoją agendę". - To było wydawnictwo, które on sponsoruje. Dał sobie ten tytuł - zaznaczył prawnik.

"Ze względu na moją legendarną pokorę..."

- Nie zazdroszczę - mówił Giertych. - Dlatego że wczoraj Fundacja Obrony Demokracji, którą ja założyłem i której przewodniczę, mianowała mnie Patriotą Dekady - wyznał. - Może stulecia? - dopytywał Lizut. - Jeżeli złoży pan taki wniosek do rady Fundacji, być może zostanie pozytywnie rozpoznany - odparł były wicepremier. - Na razie ze względu na moją legendarną pokorę zadowoliłem się Patriotą Dekady - stwierdził.

- Pamiętam jak dzieckiem byłem, gdy mój ojciec oglądając "Dziennik Telewizyjny" wybuchnął nagle głośnym śmiechem w momencie, w którym podano informację, że Breżniew otrzymał nowy order - opowiadał Giertych. - Wytłumaczył mi, że jak ktoś sobie sam nadaje order, to można się tylko z niego śmiać.

- Ja, jako Patriota Dekady, cieszę się, że Macierewicz został Patriotą Roku i martwię się, że nie został nim Kaczyński - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (134)
Macierewicz "Patriotą Roku". Giertych: To brutalny atak na Kaczyńskiego. Tytuł powinien przypadać jemu co roku
Zaloguj się
 • m78k

  Oceniono 40 razy 22

  🐎 🐎 🐎

 • zuuuraw

  Oceniono 92 razy 22

  Przypomnijcie, jak to było ?
  "Giertych do wora, wór do jeziora" ?
  Tak zaśmiewała się Czerska z Człowieka Konia, gdy był ministrem w rządzie Kaczyńskiego, kto by wtedy pomyślał, że stanie sie głównym autorytetem dla Gazety i dla TVN, zapraszanym co drugi dzień. Widać wystarczy trochę napluć na Kaczora i już wpuszczą Cię na wizję, nawet jak jesteś Koniem.

 • dryl1

  Oceniono 43 razy 19

  Giertych, ty nie ironizuj, a oddaj kasę za mundurki. Jedyny, który zabawił się w ministra za pieniądze rodziców.

 • Black Swan

  Oceniono 33 razy 19

  to błąd w rozumowaniu panie Giertych... Ta nagroda dla pana Macierewicza to subtelna szydera z naszego ministra... Kto s po prostu uznał, że Antek nie zna historii narodu polskiego i da się wkręcić w ten numer... Świadczy o tym patron, którego imię dano tej nagrodzie.. Kim był "Kazimierz Odnowiciel"? Kolesiem, którego ówcześni Polacy pogonili z tronu... Pojechał do swojego wuja - cesarza a ten dał mu szwabską armię by tron Polski sobie mieczem wywalczył.. Sporo Polaków zgnieło by ten pan mógł dorwc sie do polskiego koryta...
  Ponadto; spiskował przeciwko mazowieckim Polakom z Rusią a na dokładkę nie wiadomo czy ten gość w ogóle znał język polski...

  jaki wiec z niego był patriota? Taki sam jak z Antka...

 • nienoto

  Oceniono 30 razy 12

  Muszę przyznać że ma poczucie humoru ten Wszechpolak :)

 • jkal

  Oceniono 20 razy 4

  POdskakujący Wesoły Romek w akcji!

 • wlomat1

  Oceniono 39 razy 3

  Pokazuje się z tym swoim chłopakiem.
  Czy to nie jest wystarczający powód żeby GW zaczęła go lubić ?>?>?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX