Giertych: Reforma edukacji nie wejdzie w życie. I pyta: Nie doceniam głupoty rządzących?

- Jarosław Kaczyński i Beata Szydło musieliby być szaleńcami, żeby doprowadzić do chaosu w tym obszarze, który w ogóle ich tak naprawdę nie interesuje - stwierdził Roman Giertych w Radiu TOK FM.

 - Projekt minister Zalewskiej zmiany systemu edukacji... - zaczął Mikołaj Lizut. - Nie wejdzie w życie, przynajmniej w najbliższym roku - przerwał mu Roman Giertych. Były minister edukacji był gościem audycji "A teraz na poważnie".

Osiem lat szkoły podstawowej, w tym edukacja wczesnoszkolna w klasach I-IV, i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego - to najważniejsze zmiany, jakie zapowiedziała pod koniec czerwca szefowa MEN. Reformy w systemie szkolnictwa mają rozpocząć się w 2017 roku. Klasy I i VII będą prowadzone według nowej podstawy programowej.

- Jest tam strasznie dużo zastrzeżeń, problemów - ciągnął Lizut. - Nie wejdzie w życie, to jest niemożliwe - zaznaczył Giertych. - W 2007 r. wprowadziłem matematykę obowiązkową we wszystkich profilach na maturze z terminem realizacji 2010 - i w takich terminach można coś zrobić w edukacji. A tutaj w ciągu 9 miesięcy to jest niewykonalne - przesylabizował ostatnie słowo.

"Kaczyński i Szydło musieliby być szaleńcami"

- Skoro jest nie do zrobienia, to nie będzie zrobione - podkreślił prawnik. - Moja córka, Zosia, jest w szóstej klasie - powiedział prowadzący audycję. - Moja Karolina również - odparł Giertych. - Ja nie wiem, co będzie z naszymi córkami - wyraził obawę Lizut.

- Do gimnazjum idą, moim zdaniem nic się nie zmieni - uspokoił go były szef LPR. - Jarosław Kaczyński i Beata Szydło musieliby być szaleńcami, żeby doprowadzić do chaosu w tym obszarze, który w ogóle ich tak naprawdę nie interesuje - oceniał.

"Nie doceniam ich głupoty? Może"

- Puszcza Białowieska też ich nie interesuje - zauważył Lizut. - Pan ich nie docenia - stwierdził. - Nie doceniam ich głupoty? Może - uznał były wicepremier. Jego zdaniem, "to jest nie do zrobienia, żeby zdążyli przeprowadzić zmiany ustawowe, podstawę programową, nowe podręczniki, zmianę budynków, zmianę struktury zarządzania".

- To jest potwornie wielka operacja. Cały rząd musiałby się na tym skupić, przez rok nad tym pracować, a przecież mają inne pomysły - mówił Giertych. - Kaczyński w ogóle się nie przejmuje edukacją, chce, żeby był spokój. Jak będzie trochę kłopotów, to się po prostu wycofa, przesuną o rok, potem o następny - przewidywał. - Mam nadzieje, że nic z tego nie wyjdzie - dodał prawnik.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
Giertych: Reforma edukacji nie wejdzie w życie. I pyta: Nie doceniam głupoty rządzących?
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  Oceniono 11 razy 7

  A to ciekawe.
  Wczoraj brałem udział w zebrani nauczycielskiej "S",
  gdzie ludzie p PROKSY przekonywali mnie ze:
  "reforma bedzie i to bez zwłoki"
  Teraz będę wiedział kto ma lepsze dojscia do informacji.

 • brian1234

  Oceniono 30 razy 4

  Giertych był chyba najwybitniejszym ministrem edukacji w dziejach wszechświata. Wypowiedź dla Agory pokazuje elastyczność pana Giertycha i elastyczność Agory.

 • 66kropek

  Oceniono 31 razy 3

  " Giertych do wora a wór di jeziora" Gdyby chciał mnie za to capnąć jakiś moderator tego forum to przypominam, że jest to hasło demonstracji urządzanych przez PO i GW w których brały udział dzieci( Tak! tak!) sprowadzane na te demonstracje przez postepowych nauczycieli. Roman był wtedy ministrem oświaty i przewodniczącym do partii zwanej Ligą Rodzin Polskich, którą Kaczor wykosił co spowodowało całkowita inwersję światopoglądu Romana, oraz jak widać całkowitą inwersję poglądów GW. na jego temat

 • zdzisek1949

  Oceniono 35 razy 1

  "Roman Giertych,adwokat ludzi władzy,chciał tworzyć grupę,która będzie
  wymuszała pieniądze od najbogatszych Polaków:..." dowody na taśmach
  "Wprost" 7-13 lipca 2014 nakład 175000 nr indeksu 38190X

 • tomtg123

  0

  Są szaleńcami. Duda właśnie podpisał. To jednak niepowtarzalni kretyni są.
  To, co pan Giertych uznał za misterną grę polityczną, było zwykłą głupotą i to duuużego kalibru.

 • ot48

  0

  Roman Giertych:
  ://youtu.be/yv5EK4AAeLc

 • m.godwin

  Oceniono 10 razy 0

  Już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali,
  już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali.
  A oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście:
  "Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?"

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe kto twierdzi, że te dwie osoby nie kierują się indywidualnym szaleństwem politycznym???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX