"W Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet"

Zdaniem Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z partii Razem Czarny Protest jest sukcesem. Pierwszy raz udało się przekonać władzę do zmiany planów. - W Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet - mówiła w TOK FM.

- Czarny Protest był niekwestionowanym sukcesem. Po raz pierwszy udało się przekonać rząd i władze do tego, by wycofali się ze swoich planów - mówiła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z partii Razem.

- Czy „zamieszanie na rynku idei”, które udało się zrobić jej partii nie zniknie w chórze innych głosów - zastanawiał się prowadzący audycję Jan Wróbel.

- Jeżeli popatrzymy na układ w parlamencie i wyniki głosowań, to szybko przekonamy się, że w obecnym Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet. Partia Razem jasno deklaruje, że koniecznie jest złagodzenie obowiązującego prawa i gdy tylko będziemy mieć okazję- czyli znajdziemy się w Sejmie - to złożymy projekt liberalizujący prawo aborcyjne - zapowiedziała działaczka.

- To nas różni od szeregu sił politycznych, które próbowały coś ugrać na protestach, a jednocześnie unikały jednoznacznej deklaracji nt. konieczności ucywilizowania w Polsce prawa dotyczącego przerywania ciąży - powiedziała Dziemianowicz-Bąk w rozmowie z Wróblem.

- My mówimy uczciwie, że nie zamykamy oczu na podziemie aborcyjne. Nie udajemy, że nie ma zjawiska turystyki aborcyjnej - mówiła działaczka Razem. - Restrykcyjne prawo aborcyjne nie niweluje aborcji, tylko zwiększa podziemie i zagrożenie dla życia i zdrowia Polek - powiedziała. Podkreślała, że nikt inny nie ma odwagi upomnieć się o prawo kobiet o decydowania o własnym życiu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"W Sejmie nie ma ugrupowania, które upomina się o prawa kobiet"
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 40 razy 6

  Ten caly chaos, te cale bajania o jakiims nieszczesciu, o rewolucji, te "mamy dosc" to sa glownie w mediach i umyslach fanatykow opozycji. Zycie toczy sie normalnie. Natomiast w kraju gdzie obywatel budujacy nowy dom czy kupujacy nowy samochod na pytanie "Jak leci" odpowiada standardowym "Stara bida" takie lamenty padaja na podatny psychologiczny grunt

 • zdzisek1949

  Oceniono 33 razy 1

  Podczas demonstracji aktywiści "pro-life" zostali pobici parasolkami przez
  uczestniczki "czarnego protestu" a interweniujący policjant został uderzony
  tak,że mu aż czapka spadła przez jedną z uczestniczkę "czarnego protestu"
  Czytam postulaty uczestniczek "czarnego protestu" jednym z nich jest min.
  "karanie agresji" - Kodeks karny art 222 &1 mówi kto narusza nietykalność
  funkcjonariusza [publicznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności
  do lat 3.

 • aeromonas

  Oceniono 9 razy -1

  Czarnych protestów będzie coraz więcej i nie skończą się, dopóki państwo nie zacznie przestrzegać praw kobiet i nie stanie się całkiem świeckie.

 • ks.pedofil

  Oceniono 17 razy -1

  A czego mozna oczekiwac po tzw katolickim kraju? Ano tego ze prawa kobiet nie beda respektowane. I tak sie dzieje. Nie wiem skad zdziwienie. Czy to panstwo Islamskie czy Kosciol katolicki maja wspolny cel: gwalcic dzieci, gwalcic kobiety - niewolnice, i czerpac z tego zyski.

 • jael53

  Oceniono 28 razy -2

  W polskim parlamencie nigdy nie było partii, upominającej się o prawa kobiet. Były tylko partie tymi prawami frymarczące. Tak samo, jak prawami ludzi niereligijnych, innowierców, chorych. Wszystko w zamian za przypodobanie się faktycznym władcom Polski, wskazującym, kogo należy wybierać. Taka to "suwerenność".

 • alcabin

  Oceniono 8 razy -6

  W polskim parlamencie nigdy nie było partii upominającej się o prawa mężczyzn!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX