Czym zajmie się Obrona Terytorialna? Walką z dezinformacją i aktami dywersji... Onyszkiewicz: Koncepcja jest niepokojąca

- Obrona Terytorialna ma służyć "ochronie duchowego i kulturowego dziedzictwa narodu polskiego". Co to ma znaczyć? Kto ma wyznaczać cele? Jak ona ma być szkolona? W wyniku czyjej decyzji ma podejmować jakiekolwiek działania? Zupełnie nie wiadomo - mówił Janusz Onyszkiewicz w Radiu TOK FM.

- Wszyscy ci - nie wiem, czy to są żołnierze wojsk Obrony Terytorialnej, coś takiego, jacyś tacy junacy - będą dostawali 500 zł miesięcznie - powiedział Mikołaj Lizut w "A teraz na poważnie". We wrześniu ruszył nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ochotnik w stopniu szeregowego ma otrzymać ok. 450 zł miesięcznie, a także dodatki za ćwiczenia rotacyjne.

- To nie jest złe rozwiązanie, żeby zachęcić ludzi do dołączenia do formacji - uznał Janusz Onyszkiewicz, były minister obrony. - Natomiast cała koncepcja OT jest w dalszym ciągu wysoce niejasna, żeby nie powiedzieć wręcz niepokojąca - podkreślił.

Polityczna bojówka?

- Dlatego że może się przerodzić w polityczną bojówkę? - pytał Lizut. - Pewne możliwości tego rodzaju procesu są - przyznał polityk. - W ustawie, która ma być niebawem przedmiotem obrad Sejmu, nie jest zapisane dokładnie, jakiego rodzaju misje OT ma wypełniać, natomiast w innego rodzaju dokumentach przedstawianych przez MON są zapisy, które mogą budzić spore wątpliwości, żeby nie powiedzieć niepokój - zaznaczył Onyszkiewicz.

- Jedną z misji OT poza takimi naturalnymi do zaakceptowania zadaniami, jak uczestnictwo w działaniach związanych z rozmaitymi katastrofami naturalnymi bądź gospodarczymi, jest, że OT ma angażować się w walkę z dezinformacją - tłumaczył.

Walka z dezinformacją i aktami dywersji

- Misiewicz podobno walczy z dezinformacją w MON - rzucił prowadzący audycję. - Czy jeżeli na demonstracji pojawi się ktoś z plakatem "Polska nie jest w ruinie", acz oczywiście była do niedawna, czy w wyniku zadań, które przed stoją przed OT, ma jakoś zaingerować, żeby tę dezinformację zlikwidować? - zastanawiał się Onyszkiewicz.

- Ma tez walczyć z dywersją - zauważył Lizut. - To jest zupełnie do przyjęcia - odparł były europoseł. - Czarny Protest to nie jest akt dywersji? - dopytywał dziennikarz. - To jest właśnie pytanie, jak to będzie określane - powiedział Onyszkiewicz.

Ochrona duchowego i kulturowego dziedzictwa narodu polskiego

- Istotne jest to, że OT ma służyć "ochronie duchowego i kulturowego dziedzictwa narodu polskiego". Co to ma znaczyć? Kto ma wyznaczać cele? Jak ona ma być szkolona? W wyniku czyjej decyzji OT ma podejmować jakiekolwiek działania? Zupełnie nie wiadomo - skwitował.

- W dokumencie MON czytam tak: "wydaje się, że kilkadziesiąt tysięcy wyszkolonych żołnierzy o dużym zasobie patriotyzmu, również patriotyzmu lokalnego, i poświęcenia może wnieść niemały potencjał, w sposób istotny wzmocnić funkcjonowanie całego systemu obrony państwa oraz sił zbrojnych" - mówił Lizut.

Obronność oparta na wierze

- OT ma przyczyniać się do budowania naszej obronności, która ma być oparta nie tylko na patriotyzmie, ale także i na wierze - przypomniał Onyszkiewicz. - Czy jeżeli w wojsku pojawi się ktoś, kto jest wyznania niechrześcijańskiego albo zgoła niewierzący, to czy jego wiarygodność jako żołnierza jest słabsza? Będzie miał mniejszą motywację do obrony ojczyzny? - pytał były minister.

 

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (95)
Czym zajmie się Obrona Terytorialna? Walką z dezinformacją i aktami dywersji... Onyszkiewicz: Koncepcja jest niepokojąca
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 100 razy 22

  Obrona Terytorialna ma służyć "ochronie duchowego i kulturowego dziedzictwa narodu polskiego".
  +++++++++++++++++++++++++
  To brzmi dość dziwnie, ale kto tak twierdzi?
  Pan Onyszkiewicza powtarza te słowa za kimś, czy sam tak sformułował zadania Obrony Terytorialnej?
  Jeśli już OT ma służyć ochronie dziedzictwa narodu polskiego, to chyba pośrednio, bo przede wszystkim ma wzmacniać obronność kraju.
  I jest to krok we właściwym kierunku.

 • m78k

  Oceniono 81 razy 15

  Tytuł: "Czym zajmie się Obrona Terytorialna? Walką z dezinformacją i aktami dywersji... Onyszkiewicz: Koncepcja jest niepokojąca". Nic dziwnego, że żydowską Gazetę niepokoi walka z dezinformacją i aktami dywersji.👮

 • prawdziwykermesz

  Oceniono 17 razy 11

  Chodzi o to aby miec w odwodzie oddanych i skutecznych ludzi do zbrojnej walki z takimi patologiami jak sodomicie, zielone ludziki, lewactwo z Polski i osciennych krajow, zbrojne korpusy feministek, bataliony lesbijskie i tym podobne formacje i grupy zagrazajace kulturowemu i cywilizacyjnemu dziedzictwu chrzescijanskiej Polski

 • zdzisek1949

  Oceniono 20 razy 4

  Widziałem w Krakowie Janusza Onyszkiewicza wygląda jak starzec
  z głęboko posuniętą sklerozą ale dla Tok FM to autorytet.

 • apm1947

  Oceniono 56 razy 2

  Cały pomysł dotyczący tej "obrony" został przez Macierewicza ściagnięty z Rosji. W sierpniu w Rosji formacje wojsk wewnętrznych i im podobnych słuzb zostały przemianowane na Gwardie Narodową. A wszystko to tzn OT i GN to spadkobiercy SA

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczynskiemu potrzebny jest NSDAP ( obrona terytorialna).
  Kto to jest tzw. Obrona Terytorialna panprezesa ktorej dowodzenie powierzyl zaufanemy Macierewiczowi?
  Musimy zdazyc zanim zaczna strzelac blogoslawione przez przeora jasnogorskiego bojowki szturmowe PREZESA z klubow tzw."gazety polskiej" ktore atakuja kazdego kto mysli inaczej. Te muczace, wyjace, wrzeszczace na cmentarzach, czy gdzie pis nakaze, onr neofaszyci kibolstwo z “moherowkami” trujacego muhomora korzystajacego ze stacji przekaznikowych za URALEM, sa dowozeni autokarami podstawianymi przez pis. To faszysci. Informacje o tych wyjazdach sa publikowane na stronach internetowych tych klubow. Oczywiscie wyjazdami dyryguje propaganda pisowska. Na spotkaniach propagandowych klubow tzw "gazety polskiej" rozdawane sa tysiace egzemplarzy tej gadzinowki.Kluby zwykle organizuja sie przy kosciolach. Prosze sprawdzic w internecie.
  387 klubow tej klamliwego pismidla podporzadkowanych jest redakcji, KTORA NADZORUJE, UWAGA; spolka Geranium to wydawca tzw. gazety polskiej, na czele tej spolki stoi pisowski partyjny parkingowy prezesa, oraz dwie sekretarki i kierowca prezesa.
  A obecny na Zjeździe Klubow tej tzw. gazety polskiej prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził, że „jeśli moment wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP był momentem przełomowym, to ten przełom będzie wymagał przez cały czas ogromnej mobilizacji. Mówię wam to, bo jesteście takim ODDZIAŁEM SZTURMOWYM tej armii, która ma maszerować ku zwycięstwu”.

  Czyz byscie zapomnieli wszyscy ze Macierewicz I jego vice-ministrowieTomasz Szatkowski I Bartosz Kownacki zlikwidowali polski wywiad I kontrwywiad, przekazujac raport o stanie tych sluzb Ambasadzie Rosyjskiej. I to wlasnie tych faszystow munduruje i uzbraja Macierewicz I jego zastepcy.

  Tak zaczynal Hitler.

 • mks82

  Oceniono 23 razy 1

  Bardzo dobrze, że powstaje obrona terytorialna, a że GW a za nią spora cześć lemingów mają jakieś wątpliwości to nic, każdy ma prawo do swojego zdania.

 • Eric Cartman

  Oceniono 25 razy 1

  W calej EUropie i USA lewacka tyrania stara sie odebrac ludziom bron - boja sie o swoje zycie, kiedy masy przestana w koncu odwracac wzrok i zobacza, co szykuje lewactwo. Ludzie tacy jak Onyszkiewicz szykuja nam, Polakom, zaglade - holocaust. Z jego punktu widzenia mozliwosc obronienia sie przez Polakow jest wizja niepokojaca.

 • Józef Bąk

  Oceniono 4 razy 0

  Macierewicz buduje zwyczajne ZOMO , trzeba byc ślepym by tego nie widzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX