Liroy: Nawet twardogłowi posłowie zauważyli, że dłużej się ludzi nie da trzymać w przekonaniu, że "nie wiedzą, co mówią, bo my wiemy lepiej"

- Ludzie skazywani za różne dziwne rzeczy, choćby za pół jointa. Nagle facet czterdziestoparoletni odsiaduje wyrok trzech lat więzienia, nieważne, że chłop nigdy w życiu nie był karany - mówił w TOK FM poseł Piotr Liroy-Marzec.

- Dzisiaj największym zagrożeniem jest prawo, a nie to, co zażywają - mówił w "A teraz na poważnie" Piotr Liroy-Marzec. - Świat się zmienia - dla mnie moment, kiedy musiałem się zastanowić, jako wojownik o legalizację i depenalizację, był kiedy od paru lat zaczął mocno się przedzierać temat medycznej marihuany. Wtedy zrozumiałem, że są rzeczy, które się wysunęły naprzód, tamte zostały w tyle - stwierdził poseł Kukiz'15.

- Internet zmienił wszystko, wcześniej można było różne rzeczy robić, ludzie na wyciągniecie ręki mają rzeczy takie, których musieliby się na studiach wiele lat uczyć - mówił Liroy. - Mogą po to sięgnąć, wiedza jest dużo większa. Powstają pęknięcia, ludzie więcej rozumieją - podkreślał.

Poseł od dawna zaangażowany jest w walkę o legalizację tzw. medycznej marihuany. Niedawno projekt ustawy w tej sprawie trafił do prac w podkomisji. Obecnie posiadanie marihuany jest w Polsce karane, Kukiz'15 chce zezwolić na uprawę konopi do celów medycznych.

"Jeżeli ktoś mówi, że to powinno być zakazane, to jest absurd"

- Ludzie zobaczyli dzieciaki z Centrum Zdrowia Dziecka. Niby nie ma lekarstwa, to nie jest lekarstwem, a nagle padaczka z kilkuset napadów w dobę zmieniła się do jednego-dwóch bardzo lekkich napadów w miesiącu - ciągnął polityk, zachwalając wykorzystywanie tzw. medycznej marihuany. - Jeżeli ktoś mi mówi, że to powinno być zakazane, to jest absurd - dodał.

- Na szczęście ludzie to widzą. Posłowie, nawet jeżeli są twardogłowi, zauważyli, że dłużej się ludzi nie da trzymać w przekonaniu, że "nie wiedzą, co mówią, bo my wiemy lepiej" - oceniał poseł Kukiz'15.

Wyrok za "pół jointa"

- Ludzie, którzy byli skazywani za różne dziwne rzeczy, choćby za pół jointa, głośno mówią: "dostałem trzy lata za to tylko, że jestem dorosłym człowiekiem, zamiast wina czy piwa chciałem zapalić sobie jointa, nagle wpadła policja i mnie aresztowała" - mówił Marzec.

- Nagle facet czterdziestoparoletni odsiaduje wyrok trzech lat więzienia, nieważne, że chłop nigdy w życiu nie był karany - podkreślał. - To są absurdy, musimy sobie z nimi poradzić - dodał Liroy.

Co powinieneś wiedzieć o marihuanie stosowanej w medycynie?

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (86)
Liroy: Nawet twardogłowi posłowie zauważyli, że dłużej się ludzi nie da trzymać w przekonaniu, że "nie wiedzą, co mówią, bo my wiemy lepiej"
Zaloguj się
 • jacekkolech

  Oceniono 32 razy 26

  Żadnego uprawiania konopii na parapecie ani na ogródku, obywatelu. Jesteś niewolnikiem. To pan poseł powie ci, co ci wolno a co nie. A jak nie, to wylądujesz w kajdanach w pace? Rozumiesz, niewolniku? To do roboty za 1000 złoty.
  Po zniesieniu prohibicji na alkohol gangsterzy i mafia stracili z dnia na dzień grube miliardy dolarów (w przeliczeniu na obecną kasę). Drugi raz nie dopuszczą do tego. Opłacani przez nich posłowie i inne kundelki stanowiące prawo nigdy się nie zgodzą na jakiekolwiek łagodzenie jakiegokolwiek prawa narkotykowego. Tylko mafia może czerpać zyski z narkotyków i nie ma zamiaru z nikim się dzielić.

 • 1234qwerty

  Oceniono 21 razy 19

  Jak taki twardogłowy czy twardogłowa zaczynają wyć z bólu to optyka się im wtedy zmienia.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 10 razy 4

  W Polsce jest tak że wybieramy osłów w systemie proporcjonalny i potem taki osioł nie czuje że ma głosować tak jak chcą jego wyborcy, ale tak jak każe mu partyjny watażka. Liroy ma rację - oseł nie ma prawa mówić swoim wyborcom co jest dobre a co złe ale ma realizować ich postulaty.
  Uczestnictwo w wyborach według obecnej ordynacji to legitymizacja takich bandytów jak Kaczyński, Tusk, Schetyna i cała reszta watażków. Chodząc na wybory proporcjonalne przykładasz rękę do budowy mafii.

 • kkes

  Oceniono 14 razy 2

  Jak to? Na zielonej wyspie rządzonej 8 lat przez najwybitniejszych i najnowocześniejszych Europejczyków takie rzeczy? #niesadze

 • tinorossi

  Oceniono 19 razy 1

  Jesli pomaga, a pomaga, trzeba szybko wprowadzic do aptek na recepte. Jesli szklanka wody pomaga, tez trzeba ja wypic. Wszyscy, ktorzy mowia nie leczniczej marihuanie zmieniliby zdanie gdyby pomagala komus bliskiemu. Miejmy wiec bardziej otwarte glowy!

 • lubiedobrze

  Oceniono 17 razy 1

  Naiwniaczek.
  Spróbuj pogadać z Jarosławem K. czy się nie da. Jeśli Twój projekt kiedyś przejdzie to taki, że sam go nie poznasz i za cenę której poznać nie chcesz. Jeśli jeszcze masz honor bo za liberalizacją aborcji się wstrzymałeś więc nie o los ludzi tu chodzi a o pieniądze z zioła.

 • moth3rboard

  Oceniono 47 razy 1

  Komu zależy na tym, żeby marihuana była nielegalna- no tym którzy ją sprzedają czyli mafii. Kto dba o to, żeby marihuana była nielegalna- no politycy. POLITYCY=MAFIA. Wystarczy pójść za przykładem innych krajów czy stanów w USA. Tam gdzie dokonano legalizacji i obłożono podatkiem, władza nie wie co z pieniędzmi robić. Najprostszy sposób finansowania 500+ a może nawet 1000+, bez podnoszenia podatków. Każdy socjolog wam powie, że ta władza która postawi się mocherom i pasibrzuchom w czarnych sukienkach będzie w Polsce dłuugo rządziła. PIS nie ma cojones żeby to zrobić. Każdy ekspert w dziedzinie uzależnień, powie, że wóda jest bardziej niebezipieczna i jej spożywanie wywołuje o wiele groźniejsze skutki społeczne niż palenie konopii.

 • bihepi

  Oceniono 21 razy 1

  "5 lat za posiadanie,
  10 - używanie."
  ------
  Zbudujemy nowe więzienia - będzie praca dla murarzy i płytkarzy, elektryków i ślusarzy! Cały Londek wróci do macierzy!!!
  Zatrudnimy tysiące nowych klawiszy. Patriotyczna młodzież (zwana niesłusznie kibolami), znajdzie stałe, stabilne zatrudnienie za wysokim wynagrodzeniem. Minister Płaszczak zadba o to, żeby mieli kogo pilnować.
  Mury więzienne zaroją się od "pieprzonych inteligencików", "tych pedziowatych hipsterów", oraz "lewaków w norkach", którzy odważą się popalać zioło, zamiast wódę żłopać, jak Bóg przykazał.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX