Uważacie, że w sądach było wszystko w porządku? Publicyści chórem: NIE!

- Wymiar sprawiedliwości jest niewydolny, wymaga to poważnego wstrząśnięcia - oceniał w Poranku Radia TOK FM Agaton Koziński. - Jeśli odpowiedzią na problemy ma być podporządkowanie sądów PiS, to kompletnie nie rozwiązuje problemu - mówiła Renata Grochal.

- Sądy w Polsce działają słabo, wymiar sprawiedliwości jest niewydolny, wymaga to poważnego wstrząśnięcia - oceniał w Poranku Radia TOK FM Agaton Koziński. Jego zdaniem to "absolutnie pierwszej kategorii reforma, która powinna być wprowadzona". - Jeżeli w coś inwestować kapitał polityczny, PiS powinien zainwestować w to. To się im zwróci, bo rzeczywiście dokonują naprawy - zaznaczył.

- Co jest głównym problemem z polskim sądem? Przewlekłość postępowań? - pytał Piotr Kraśko. - PiS na poziomie diagnozy jest świetne - mówiła Renata Grochal. - O ile partia opozycyjna może mówić, że "są problemy i my to naprawimy", to jak zaczyna rządzić, wyborcy oczekują, że ona te problemy będzie rozwiązywać - dodała.

"Uważacie, że w sądach było wszystko w porządku?"

- PiS proponuje recepty, które nie są odpowiedzią na problemy - oceniała publicystka "Gazety Wyborczej". - Jeśli odpowiedzią na problemy wymiaru sprawiedliwości ma być podporządkowanie sądów PiS, to kompletnie nie rozwiązuje problemu - podkreśliła. Partia rządząca złożyła nowy projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. To kolejna odsłona trwającej od roku "wojny" o TK. W myśl nowelizacji do czasu wyboru nowego prezesa, Trybunałem pokieruje sędzia "posiadający najdłuższy, liczony łącznie, staż pracy". Zdaniem PAP będzie to wybrana głosami PiS Julia Przyłębska.

- Nie słyszałem o podporządkowaniu - wyznał Koziński. - Trzeba było przeczytać pomysły PiS chociażby w kampanii na to, jak reformować wymiar sprawiedliwości - rzuciła Grochal.

- Uważacie, że w sądach było wszystko w porządku? - spytał publicysta "Polska The Times". - Nie! - krzyknęli razem Grochal i Sławomir Sierakowski. - Jaka jest recepta? - pytał prowadzący audycję.

"No bez jaj"

- Gdzie Kaczyński robi coś przeciwko przewlekłości postępowań? - rzucił naczelny "Krytyki Politycznej". - To jest główny powód działań przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu albo nienominowania sędziów? - pytał retorycznie. - Prezydent nie nominował tych sędziów, po których spodziewał się, że będą przewlekać postępowania? No bez jaj - stwierdził Sierakowski.

- To jest fundamentalna różnica. Czego oczekujemy od państwa? - podkreślał Kraśko. - Czy oczekujemy, że rozwiąże wszystkie problemy czy, że pomoże nam rozwiązać nasze problemy, a nie będzie decydowało w każdej sprawie za nas - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Uważacie, że w sądach było wszystko w porządku? Publicyści chórem: NIE!
Zaloguj się
 • cracovia.figiel

  Oceniono 3 razy 1

  A przez 8 lat te DEBILE co były przy korycie nie mogły się sądów nachwalić.... Sądy nawet 4x umarzały im postępowanie w "aferze podkarpackiej"

 • zdzisek1949

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to prawda,że Grochal lubi seks od tyłu ?

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  "Wymiar sprawiedliwości" w Polsce,

  to szambo ! ! ! ! ! !

 • prawdziwek89

  Oceniono 3 razy -1

  Polska wydaje na wymiar sprawiedliwości największy odsetek PKB spośród wszystkich krajów UE. Mamy tylu sędziów ile Francja i Włochy razem wzięte, gdzie żyje łącznie 120 mln. ludzi. średnia unijna to 11 sędziów /100 tys. obywat. w Polsce jest 27sędziów /100 tys.obywat. Stany spoczynku, kompletny brak odpowiedzialności, nienormowany czas pracy, wcześniejsze emerytury dziesiątkrotnie wyższe niż innych pracowników, niska wydajność, nędzna jakość pracy ale przecież jest to "nadzwyczajna kasta ludzi"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX