Ścigaj: Projekt "Za Życiem" to największe rozczarowanie tej kadencji. Porażka. Zabieg PR-owy, nie pomoc

- Jednorazowe becikowe. Jestem ogromnie zawiedziona tym programem -  komentowała w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

Dziś Sejm zajmować się będzie projektem „Za życiem”. 4 tys. zł jednorazowo ma otrzymać matka za urodzenie nieuleczalnie chorego dziecka. Rządowy projekt właśnie trafił do Sejmu, ma wejść w życie z początkiem roku.

- To jest program PR-owy. Kompletna porażka - oceniła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. - Po zapowiedziach spodziewałam się czegoś więcej. Program ma pomóc w podjęciu decyzji o urodzeniu dziecka niepełnosprawnego. To jednorazowe becikowe Jestem ogromnie zawiedziona. To rozczarowanie, jakiego nie przeżyłam w tej kadencji - stwierdziła posłanka.

Ścigaj podkreślała, że zna dobrze środowisko osób niepełnosprawnych i ich opiekunów i wie, w jakiś warunkach żyją. Jej zdaniem potrzebny jest kompleksowy program, który będzie wspomagał rodziny, w których są dzieci, którymi trzeba opiekować się całe życie. 

- Jeśli matka dowiaduje się, że urodzi dziecko niepełnosprawne i 4 tysiące mają ją przekonać do urodzenia, to chyba ktoś się minął z prawdą i myśleniem o tym, jakie obawy w głowie kobiety się rodzą - mówiła Ścigaj.

DOSTĘP PREMIUM