"Epoka prawie lodowcowa" w relacjach z Zachodem. Dyplomaci z Niemiec i Francji odwołują wizyty w Polsce

"Gazeta Wyborcza" donosi, że "Zachód ochładza kontakty z Polską". - Relacje z naszymi najważniejszymi sojusznikami są coraz gorsze - oceniła Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM.

"Zachód ochładza kontakty z Polską. Epoka prawie lodowcowa" - ogłasza dziś na pierwszej stronie "Gazeta Wyborcza". "Kolejni dyplomaci z Niemiec i Francji odwołują wizyty w Polsce. Nie dojdzie do skutku spotkanie państw Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej, które miało załagodzić helikopterowy kryzys" - pisze. - Relacje z naszymi najważniejszymi sojusznikami są coraz gorsze - oceniła Dominika Wielowieyska.

"PiS serwuje nam to w odpowiednich dawkach"

Na pierwszej stronie "Dziennika Gazety Prawnej" o nowym pomyśle Ministerstwa Sprawiedliwości: "Pod pretekstem tropienia przestępców służby dostaną możliwość śledzenia zwykłych obywateli na nieznaną dotąd skalę". - PiS w tej sprawie idzie krok po kroku, serwuje nam to w odpowiednich dawkach, żeby zapewne nie wywołać bardzo gwałtownych protestów - stwierdziła publicystka.

- Ale warto wiedzieć, że "resort Zbigniewa Ziobry postanowił przyznać służbom nowe, rozległe uprawnienia dotyczące zakładania podsłuchów, nagrywania prywatnych rozmów telefonicznych, kontrolowania e-maili czy śledzenia internetowej aktywności. I idą one jeszcze dalej niż kompetencje, jakie dała im głośno oprotestowana ustawa inwigilacyjna" - cytowała artykuł w "DGP". - Ciekawe, jak to będzie wyglądało już niedługo - zastanawiała się Wielowieyska.

O burzliwym okresie rządów w Polsce przeczytaj też w książce "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt" >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM