''Poczułem się dotknięty wyrzuceniem Dmowskiego. Nie pójdę w marszu KOD 11 listopada''

Jan Wróbel zapowiada, że nie pójdzie w marszu KOD 11 listopada. Nie przez ''lewaka'', nie przez plakat z Dmowskim. Nie idzie przez... wycofanie z Dmowskiego.

„Idę, bo nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem”, a potem plakat z Romanem Dmowskim, jednym z patronów narodowców. W ciągu kilku dni Komitet Obrony Demokracji zaliczył dwie wpadki.

Plakat o lewaku był na profilu KOD na Facebooku, a Dmowskim Kijowski zapraszał na marsz KOD Niepodległości

- Wiem, że nie pójdę na marsz w Święto Niepodległości. Kijowski w popłochu wycofuje się ze zdjęcia Romana Dmowskiego, które promowały marsz KOD 11 listopada - komentował w TOK FM Jan Wróbel.

Jak tłumaczył się Kijowski określenie „lewak” było użyte ironicznie, natomiast za plakatem z Dmowskim stali graficy, a zarząd o tym, jak będą wyglądały plakaty nie wiedział. Ostatecznie za plakat przeprosił „wszystkich, którzy poczuli się dotknięci”.

- A ja poczułem się dotknięty wyrzuceniem Dmowskiego - stwierdził Wróbel.

W piątek, 11 listopada, w Warszawie odbędą się trzy duże manifestacje - Marsz Niepodległości, KOD Niepodległości i marsz antyfaszystowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (158)
''Poczułem się dotknięty wyrzuceniem Dmowskiego. Nie pójdę w marszu KOD 11 listopada''
Zaloguj się
 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 75 razy 23

  Pamiętajcie, żeby do idących z KOD przedstawicieli służb Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zwracać się, podając stopień służbowy. To absolutnie podstawowy savoir-vivre. Na przykład: do pana Tadeusza Korbalina, jednego z czołowych działaczy warszawskiego KOD z Wojskowych Służb Informacyjnych, nie mówimy jak chamy "panie Tadku", ani nawet "panie Tadeuszu", tylko "panie pułkowniku" albo "szanowny panie pułkowniku".

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 28 razy 18

  Powtarzajcie sobie dalej "Kod łączy nie dzieli" i dzielcie się,dzielcie...
  Gó...arze jesteście a nie opozycja.

 • nino.rota

  Oceniono 49 razy 17

  KODpromitacja.
  Nikt normalny i inteligentny nie chce już uczestniczyć w tej POlitycznej hucpie alimenciarza...

 • foreks

  Oceniono 39 razy 17

  DMowski byl antysemita, ale przed wojna. Przed wojna i Holocaustem nikt nie luboi lZydow, nikt sie nie litowal nad nimi, bo byli bardzo specyficzna grupa spoleczna, ktora wykorzystywala niedole, stosowali lichwe, wszedzie kupczyli i oszukiwali. Mysle, ze nie przypadkowo wzbudzili taka nienawisc w polowie swiata. Zreszta jak tylko dostali bron od Anglikow i Amerykanow po wojnie to natychiast zaczeli rabowac Arabow z ziemi i mordowac ich. Bo mieli tu swoje krolestwo z 3000 lat wczesniej buahahaha.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 35 razy 17

  Nie wiem, jak można się wstydzić Dmowskiego? Rozumiem, że jego poglądy mogą być dla kogoś obce, ale zwykłej ludzkiej przyzwoitości i niesamowitego patriotyzmu nikt mu odebrać nie może. Przecież tuż po I wojnie ten człowiek pojechał do Paryża działać dla Polski. Wiedział, że zostawiając Warszawę traci władzę na rzecz Piłsudskiego, ale mimo wszystko uznał, że Polska jest ważniejsza od jego ambicji.
  Który polityk dzisiaj tak by potrafił? Zrezygnować z władzy, z możliwości tworzenia kraju po swojemu tylko po to, żeby do tego kraju ściągnąć jak najwięcej czołgów z demobilu, jak najwięcej amunicji, zapewnić jak najlepsze granice...

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 55 razy 17

  Z OSTATNIEJ CHWILI:

  właśnie się okazało, że w warszawie będą jednak dwa marsze KODU - jeden dla zwolenników maszerowania z dmowskim na sztandarach, a drugi dla przeciwników tego rozwiązania...

  UPDATE:
  o, przepraszam, jednak kierownictwo KODU zdecydowało o trzech marszach - jeden dla zwolenników maszerowania z dmowskim na sztandarach, drugi dla przeciwników i trzeci dla przeciwników dzielenia KODU....

  ...no jednak cztery... jeden dla zwolenników maszerowania z dmowskim na sztandarach, drugi dla przeciwników, trzeci dla przeciwników dzielenia KODU i czwarty dla przeciwników zwolenników...
  aha...a jednak dwa - zwolennicy maszerowania z dmowskim na sztandarach połączą się z przeciwnikami dzielenia KODU, a przeciwnicy maszerowania z dmowskim na sztandarach mają pójść razem ze zwolennikami jednolitości ideowej.

  zgodnie z uzyskanymi zezwoleniami obie kilkunastoosobowe grupy mają chodzić w wyznaczonej lokalizacji, oddzielone dwoma tysiącami policjantów z oddziałów prewencji (znane są silne animozje pomiędzy zwolennikami obydwu stanowisk)

 • ferroetigni

  Oceniono 25 razy 17

  nie pójdzie? O Boże, jaki to dla mnie wstrząs

 • tom_58

  Oceniono 69 razy 17

  Ja też z wami nie pójdę.
  No chyba, że w zamian za Dmowskiego weźmiecie na sztandary Różę Luksemburg.
  To w wtedy to co innego.
  Ale za to mogę dostarczyć pakiet kijków. Takich od bejsbola.
  Gratis!
  Możecie wypróbować na dup_ch tych faszystów.

 • szpung

  Oceniono 69 razy 17

  Grzechem glownym Dmowskiego jest to iz byl Polakiem nie Zydem i mial obowiazki polskie, a nie zydowskie. Zyl w innych realiach etnicznych rozumiejac iz zaborcy wykorzystuja zywiol zydowski do walki z Polskoscia, jako Polak opowiadal sie za zywiolem polskim i mial do tego pelne prawo.

  Większość warszawskich Żydów wcale do polskości nie aspirowała. To nie Tuwim czy Słonimski byli reprezentatywni dla żydowskiej Warszawy, bo uczestniczyli raczej w życiu polskim, nie żydowskim. Kiedy czyta się pamiętniki żydowskich pisarzy i dziennikarzy z tamtego czasu, nagle okazuje się,
  że nazwiska Tuwima i Słonimskiego nawet w nich nie padają, Polska ich nie interesuje, a jeśli interesuje, to jako opresyjna siła. Tymczasem w polskiej narracji ten osobny świat żydowski został zupełnie wyparty. Niby wiemy, że on był. Funkcjonuje kilka takich stereotypowych obrazków, jak Żyd z pieniążkiem czy żydowski kupiec, ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w Warszawie było 350 tys. ludzi, z których wielu nie mówiło po polsku. W stolicy były całe kwartały, gdzie nie było słychać polskiego na ulicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX