"Wszystkie symbole niepodległości są zawłaszczane. Nie ma na to zgody"

- Nie będzie zgody na to, żeby mówić tylko o Żołnierzach Wyklętych, a nie mówić o Armii Krajowej, żeby próbować przejmować wszystkie symbole Polski Walczącej, którą łysi panowie noszą na koszulkach - mówił poseł PO Rafał Trzaskowski w TOK FM.

- Prawdopodobnie będę w Krakowie na manifestacji KOD, PO i całych sił opozycji - mówił Rafał Trzaskowski o swoich planach na 11 listopada w "A teraz na poważnie". - Wszędzie próbujemy współorganizować tego typu manifestacje, a przede wszystkim pokazywać się razem - dodał były wiceminister spraw zagranicznych.

11 listopada w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości, organizowany m.in. przez Młodzież Wszechpolską i ONR, dwie pikiety na jego trasie, a także marsze KOD oraz partii Razem i środowisk antyfaszystowskich. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"Nagle się okazuje, że wszyscy nasi bohaterowie to bohaterowie PiS"

- Nie może być tak, że wszystkie symbole naszej niepodległości są zawłaszczane przez PiS - mówił Trzaskowski. - Nagle się okazuje, że wszyscy nasi bohaterowie to są bohaterowie PiS, na to nie będzie zgody - zaznaczył.

- Nie będzie zgody na to, żeby mówić tylko o Żołnierzach Wyklętych, a nie mówić o Armii Krajowej, żeby próbować przejmować wszystkie symbole Polski Walczącej, którą łysi panowie noszą na koszulkach - ciągnął poseł PO.

"Ja bym go antysemitom i łysym panom nie zostawił"

Pojawił się również wątek wykorzystania Romana Dmowskiego przez KOD. Plakat z przywódcą endecji zachęcał do udziału w piątkowym marszu KOD. - Występuję przeciwko temu, żeby Dmowskiego nam zawłaszczyli łysi panowie w koszulkach z bejsbolami, bo to jest olbrzymie nadużycie - stwierdził Trzaskowski.

- Ja bym go antysemitom i łysym panom nie zostawił, aczkolwiek nie walczyłbym, żeby to był symbol mojego uczestnictwa w tej demonstracji - zakończył polityk.

Zobacz także WIDEO:


 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (160)
"Wszystkie symbole niepodległości są zawłaszczane. Nie ma na to zgody"
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 67 razy 27

  Zapomniałem o zawłaszczonym przez PO Rzeplińskim , też bohater. A i jaka przeszłość PZPR ska, nic dodać. Bohater pełną gębą.

 • dryl1

  Oceniono 64 razy 26

  A PO zawłaszczyła Bolka i Rzeplińskiego. Tego z dobrym PZPR skim życiorysem. Chyba także czciciel syfilityka Lenina, jak to członek kom partii miał w zwyczaju ? A może Wallenrod jak zaprzaniec Jaruzelski ?

 • bylypisior

  Oceniono 78 razy 26

  Symbolem PO powinna być Hakata.
  Tylko że ją też Niemcy zawłaszczają...
  Donald T. będzie musiał się z Angelą M. podzielić. Wątpię czy będą w jednej celi.

 • dryl1

  Oceniono 78 razy 26

  Przecież PO zawłaszczyła Bolka, jeszcze im mało. Jajcarze.

 • dryl1

  Oceniono 15 razy 15

  Macie Bolka. To przecież największy bohater. Nie wystarczy ? Jajcarze z PO wszystko by chcieli.

 • rosswatowski

  Oceniono 63 razy 15

  lewactwo ma możeła w różowych gatkach hyhyhy nie rozumiem o co ta pretensja lewactwa :>>

 • adam-aga

  Oceniono 46 razy 14

  Trzaskowski PiS nie zawłaszcza symboli niepodległości ani Narodowcy. To wy dopiero teraz zauważyliście, że one istnieją i żyją. Wtedy jak PiS podniósł je z błota, wyciągnął z g...na w które z upodobaniem wasz idol Wojewódzki je wsadzał. Podniósł i dumnie je dzierży sławiąc Polskę i Polaków. Sławiąc nasze dzieje i wspominając jej bohaterów. Wydawało się wam, ze już udało się polski patriotyzm stłumić. Nic z tego. Odrodził się. Przegraliście wybory i teraz też byście chcieli pod polskie sztandary. Za późno. Spadajcie na szczaw i mirabelki.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 27 razy 9

  a jacy maja byc ?
  zydokomunistyczni ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX