Kraśko uspokaja: Ameryka nie takie rzeczy przeżywała. Nie traćmy wiary!

- Rozumiem wszystkie wątpliwości. Sam je mam, ale szukam teraz tego, co pozytywne - mówił Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. I apelował, by w "oceanie lęku odnaleźć jakąś małą wyspę nadziei".

- W gazetach w większej części świata ocean niepokoju, niepewności po zwycięstwie Donalda Trumpa - mówił Piotr Kraśko. - I żeby w tym oceanie lęku odnaleźć jakąś małą wyspę nadziei, chciałbym państwa przekonać, żebyśmy nie tracili wiary w Amerykę - przekonywał.

- Ameryka nie takie rzeczy przeżywała - mówił w Poranku Radia TOK FM. - Na pewno nie miała nigdy takiego prezydenta. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by w kraju miliarderów miliarder został prezydentem - zaznaczał Kraśko.

Oszustwa Kennedy'ego

Kandydat Republikanów Donald Trump wygrał wtorkowe wybory w USA i został 45. prezydentem tego kraju. Pokonał popieraną przez Partię Demokratyczną Hillary Clinton, zdobywając 276 głosów elektorskich.

Dziennikarz przypominał, że kiedy w 1960 r. Richard Nixon przegrał z Johnem Fitzgeraldem Kennedym, wielu doradców przekonywało go, że powinien w sądzie walczyć o zwycięstwo, że prawdopodobnie ludzie Kennedy'ego dokonali oszustwa. - Co ciekawe, nie jest to wykluczone - powiedział Kraśko.

Wcale nie wygrał ten człowiek, który ma więcej pieniędzy

- Nixon nie miał wątpliwości, że nie powinien podważać wyników wyborów - dodał. - Powiedział: "Prezydentury Stanów Zjednoczonych nie można ukraść ani kupić". Tak jest do dzisiaj - stwierdził publicysta.

- Wcale nie wygrał ten człowiek, który ma więcej pieniędzy - zauważył Kraśko. - Sztab Hillary Clinton wydawał na reklamy telewizyjne trzykrotnie więcej niż ludzie Trumpa - wyjaśnił. - Rozumiem wszystkie wątpliwości. Sam je mam, ale szukam teraz tego, co pozytywne - dodał dziennikarz.

 

TOK FM PREMIUM