Czarnecki serio: "Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu". A dowód? To pochodzenie dwóch z jego trzech żon

- Dwie z trzech żon są z naszego regionu Europy, to powoduje, że Donald Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu - powiedział Ryszard Czarnecki w audycji "Co się stało" w Radiu TOK FM.

Czy Polska ma swojego wysłannika w sztabie Trumpa, czy Ameryka dotrzyma zobowiązań sojuszniczych wobec Polski i Europy Wschodniej oraz czy USA zawieszą sankcję wobec Rosji - m.in. na te pytania odpowiadał wiceszef PE w TOK FM.

Jednak Czarnecki nie odpowiedział wprost na pytanie Macieja Zakrockiego, czy prawdą jest, że polski rząd miał wysłannika do sztabu Donalda Trumpa, który odpowiadał za kontakty z jego obozem. - Czytałem dzisiaj w internecie takie informacje. Bez komentarza - uciął Czarnecki.

"Wysłannicy Clinton docierali do prezesa..."

Za to dużo i chętnie polityk opowiadał o swoich znajomościach z niektórymi osobami z najbliższego otoczenia obecnego prezydenta-elekta, w tym b. burmistrzem Nowego Jorku Rudolphem Giulianim. Wspomniał też, że jako jedyny polityk z Polski był na konwencji w Ohio, kiedy Trump oficjalnie otrzymał nominację na kandydata Republikanów w wyborach prezydenckich. 

Przy okazji sprawy kontaktów z otoczeniem Trumpa Czarnecki zdradził, że "wysłannicy pani Clinton docierali do prezesa Kaczyńskiego."

NATO i zaangażowanie militarne USA w tej część Europy

- Donald Trump jest pragmatycznym biznesmenem i politykiem. Doskonale wie, że lobby zbrojeniowe, administracja amerykańska, chce by Waszyngton nadal był "playmakerem", a apele pana Trumpa żeby europejscy członkowie NATO sięgnęli po portfele i płacili na własną obronność, są chyba słuszne. Warto wspomnieć, że niektórzy dużo bogatsi członkowie paktu północno-atlantyckiego jakoś nie raczyli uszczuplić sobie pieniędzy podatników na zbrojenia. Zrobiła to kanclerz Merkel dopiero po apelu Trumpa - przypomniał Ryszard Czarnecki.

Sankcje wobec Rosji i dwie z trzech żon Trumpa

Pytany o sprawę ewentualnego cofnięcia czy też zawieszenia sankcji wobec Rosji, Czarnecki przypomniał, że decyzje o ich prawdopodobnym podtrzymaniu zapadną w Europie jeszcze przed formalnym objęciem rządów przez nowego prezydenta USA.

- Decyzje o sankcjach wobec Rosji zapadną w grudniu i to będzie ważny sygnał. Jest szansa, że te sankcje będą przedłużone, a nie zawieszone, czy ograniczone. Mówię o tym ponieważ prezydent Trump obejmuje swój urząd razem ze swoja żoną, bądź co bądź ze Słowenii, co ciekawe, dwie z trzech żon są z naszego regionu Europy, to powoduje, że Donald Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu... otóż on obejmuje urząd w połowie stycznia. A to daje Europie parę miesięcy na podjęcie decyzji na zasadzie faktów dokonanych - powiedział wiceszef PE.

O "efekcie byłej żony" Trumpa mówił wczoraj także premier Republiki Czeskiej Bohuslav Sobotka. - Trump w odróżnieniu od niektórych swych poprzedników wie przynajmniej, gdzie leżą Czechy - powiedział Sobotka. Była to aluzja do pierwszej żony prezydenta elekta Donalda Trumpa - Ivany, która pochodzi ze Zlina (dawniej Gottwaldov) na Morawach.

Do związków Trumpa z Czechami odniósł się także cytowany przez agencję CTK czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec, który wyraził nadzieję, że pewnego dnia Trump odwiedzi Republikę Czeską dzięki swej córce i byłej żonie. Matką 34-letniej Ivanki Trump jest pierwsza żona prezydenta elekta Ivana.

 Kraśko uspokaja: Ameryka nie takie rzeczy przeżywała. Nie traćmy wiary!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (213)
Czarnecki serio: "Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu". A dowód? To pochodzenie dwóch z jego trzech żon
Zaloguj się
 • genocidezionism

  Oceniono 44 razy 42

  slusznie jak się ma żony z naszego regionu to powinien wiedzieć gdzie są najlepsze ku... i burdele

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 44 razy 42

  Rychu!!!
  Takich kobiet się nie rozumie, takie kobiety się posuwa!
  Rychu myśli, że milioner po to bierze babę z wydatnymi ustami, by mówiła mu o problemach regionów, których Trump nie odróżnia od Rosji.
  Rychu to kretyn do kwadratu.
  I ma swoich zwolenników, kretynów nieopisanych dotąd żadnymi wzorami matematycznymi.

 • kreciarobota59

  Oceniono 94 razy 32

  zna problemy,mam nadzieje ze nie będzie w Polsce żadnych Obcych wojsk,Nam potrzeba nowych technologi i nowoczesnego sprzętu,żołnierzy sobie wyszkolimy,Nie trzeba nam Rusofobów dyspozycyjnych polityków na obcych usługach. Czas NAJWYŻSZY by Ameryka stała się państwem prawa,Czas najwyższy na wymianę,przewietrzenie Polityczne skorumpowanej klasy politycznej,która oderwana jest od rzeczywistości,nie zna problemów USA.Ostatnie 10-lat rządów demokratów doprowadziło do wzmożenia konfliktów w świecie,wojen, Clintonowie skorumpowani przez swą fundacje,Film TV program 1 .Obecnie jest olbrzymie rozwarstwienie ekonomiczne ,podziały rasowe.Demokratów można porównać z Polskim odpowiednikami jak PO-PSL,KOD,Lewactwo.Tak samo Lewactwo rządzące UE ,oderwane od rzeczywistości,miło było patrzeć jak im Gęby wykrzywiło na wygraną Pana TRAMPA,widać jakie są ich sondaże,jaka olbrzymia MANIPULACJA,jak duza skala jest zidiociałego społeczeństwa,które nawet płakało za przegrane wybory przez największa manipulatorkę ,kłamczynie,masonkę członka Światowego rządu .Za Clinton stoją Iluminaci,nie wiadomo czy się pogodzą z oderwaniem od KORYTA,możne wydążyć sie ze Elektorzy zagłosują przeciw Panu Trampowi,przez odpowiednie naciski.Elektor za taki czyn możne być ukarany jedynie kwotą 1000 dolarów,pogarda wyborców.W Historii Ameryki nie jeden prezydent nie wygodny zginął tragicznie jeżeli jest zagrożony Interes ciemnych typów.Teraz jak w Polsce członkowie PO ,KOD mieli Opuścić Polskę po wygranej PIS-U,do dziś nie opuścili ci konfidenci Polski tylko jeszcze robia zadymy i skarzą się do Obcych.Widać jak na zamówienie KOD-rze w USA robią juz zadamy jak na zamówienie,widać że jest zorganizowana grupa która ma wpływ na działania antynarodowe ,tu nie ma przypadków.Jeszcze jedno co zwróciło moją uwagę w pierwszym wystąpieniu Pana Trampa ,podziękowanie dla SŁUŻB SPECJALNYCH"nigdy się z tym nie spotkałem w przemówieniach prezydentów,widać ze służby miały juz dość kantów demokratów i postawiły na uczciwe wybory.

 • porque

  Oceniono 19 razy 17

  Niektorzy mieszkajac cale zycie we wschodniej Europie ni w zab nie rozumieja tego regionu a co dopiero blondynka Trumpa, ktorej blizej do Wloch, Francji, Szwajcari niz Polski.

 • grupalakatuz

  Oceniono 36 razy 10

  Ech, gdyby tylko petrusku znał niemiecki a stefan michnik szwedzki...

 • pavise

  Oceniono 18 razy 6

  W tym problem gazeto, że my już w nic nie wierzymy co jest napisane u was. Tak dużo kłamstw na łamach mediów Agory, że nikt już wam nie wierzy. No prawie nikt, zawsze jest KOD , ale trudno nazwać kilka tysięcy osób znaczącą siła polityczna .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX