Grupiński: Kaczyński wykorzystuje potrzebę nadopiekuńczości państwa. Mówi: "Państwo za ciebie to rozwiąże". Tylko na końcu cię zwiąże

- Nie będziesz miał ruchu w żadną stronę, wszystko, co będziesz chciał zrobić i tak będzie przez nas uregulowane - tak o strategii rządu mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński. - My ci powiemy, co powinieneś zrobić, a czego nie - dodał poseł PO.

- Jarosław Kaczyński wykorzystuje potrzebę nadopiekuńczości państwa, której różni ludzie, kiedy sobie nie radzą, oczekują - stwierdził Rafał Grupiński w Poranku Radia TOK FM. Jego zdaniem mówią oni: "Niech wreszcie ktoś przyjdzie i rozwiąże to za mnie". - Kaczyński mówi: "Państwo za ciebie to rozwiąże" - ocenił.

- Tylko na końcu cię zwiąże - skwitował polityk. - Nie będziesz miał ruchu w żadną stronę, wszystko, co będziesz chciał zrobić i tak będzie przez nas uregulowane. My ci powiemy, co powinieneś zrobić, a czego nie - tak jego zdaniem wygląda strategia rządu.

"Przywołuje się pszczółki do siebie, a potem się zamyka ul"

- To jest droga donikąd - podkreślił Grupiński. - Przez populizm przywołuje się pszczółki do siebie, a potem się zamyka ul i mówi: "Chcieliście sami przyjść przecież, teraz będziecie słuchać prawdziwego trutnia" - przedstawiał obrazowo.

- Niedawno rozmawiałem z kimś, kto mówił, że opozycja nie ma charyzmatycznego przywódcy - ciągnął. - Tu jest Schetyna, tu Petru, tu Kijowski - nikt nie jest takim wodzem, żeby pokonać populizm - cytował Grupiński.

"Niech nas Pan Bóg chroni przed charyzmatycznym przywódcą"

- Niech nas Pan Bóg chroni przed charyzmatycznym przywódcą, żeby pokonać zło - zaznaczył. - Bo na końcu charyzmatyczni przywódcy zamieniają się w arcy-Orbanów i arcy-Trumpów. Nie życzyłbym tego polskiemu społeczeństwu - stwierdził poseł PO.

- Jak już się zaczyna walczyć z dyktaturą, to trudną wtedy jeszcze inne rzeczy na sztandary wyprowadzać - mówił Jan Wróbel. - Walka z rozdawnictwem - pal sześć, najpierw dyktaturę trzeba zdusić - dodał.

- To jest język zero-jedynkowy: dyktatura to dyktatura. Kaczyński musi odejść - mówił Wróbel. - To jest najważniejsze - podkreślił Grupiński.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (73)
Grupiński: Kaczyński wykorzystuje potrzebę nadopiekuńczości państwa. Mówi: "Państwo za ciebie to rozwiąże". Tylko na końcu cię zwiąże
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 67 razy 17

  To jest już nudne. Oczywiście, ze PiS bardzo przegina z etatyzmem, ale za czasów rzadów PO, całe grupy społeczne zostały zepchniete poza margines. Usłużne media lubowały się w wylewaniu pomyj na rodziny, ludzi mało zarabiajacych, itp. itd. Teraz przecież nadal połowa mediów - szczególnie te spod znaku TVN, Gazety Wyborczej i Newsweeka, nadal dziela ludzi na lepszych (oni, elity) i gorszych (janusze). Ich przekaz sprowadza się do umacniania podziałów i gnojenia tego gorszego sortu, który nie jest oczywiście tak nazywany, bo w tych mediach nigdy nie zdejmuje się białych rekawiczek Perfekcyjnej Pani Domu.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 28 razy 14

  Opinia działacza PO, osiem lat złodziejstwa, kłamania i morderstw a teraz ci gangsterzy będą pouczać. I śmieszno i straszno.

 • szpung

  Oceniono 47 razy 9

  Szczegolnie wyszlo to ostratnio na srodowiskach tworczych ktore nagle gdy zaczely znikac dotacje panstwowe nie radza sobie na wolnym rynku. Klasyjka ludzkiej natury innym zyczymy twardego dzikiego kapitalizmu, a takich wybitnych osobowosci jak my socjalizmu.

 • westgreg

  Oceniono 13 razy 7

  Pan "liberał" płacze nad działaniem PiS, pod które solidnie grunt przygotował ?!?!

  A która to partia startowała w wyborach do PE z hasłem "Wybierzcie nas, bo tylko my potrafimy wyciągnąć 300 mld z budżetu EU"? Decyzją czyjej partii upaństwowiono sporą część kapitałowego filara emerytalnego? Kto miał hasło "Nie róbmy polityki (czyli nie stwarzajmy warunków dla działania obywateli). Budujmy orliki (wyręczajmy samorządy)"? Kto realizował kosiniakową "politykę prorodzinną"? Kto wy.ebał na śmietnik ideę 3 razy 15 ("bo kryzys", który akurat do obniżania podatków nadawał się świetnie)?

  Trzeba było być jeszcze bardziej socjalistami i teraz narzekać, że ludzie pociągnęli tę ideę z partią, która obiecała jeszcze więcej socjalizmu.

 • lese_majeste

  0

  jeżeli po uważa, że takie pieprzenie i mowa o poprawianiu pozwoli na zwalczenie pis to powodzenia,

 • ot48

  0

  Najlepiej jak władza rozwiązuje problemy w restauracji Sowa i Przyjaciele.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 10 razy 0

  dzień bez kaczyzmu na 1 stronie byłby dniem straconym......

  kaczynscy - to byli bliźniacy dwujajowi
  - tyle ze prezydĘt miał oba :-(

 • hen-live

  Oceniono 4 razy -2

  PiS i kaczyzm to powrót do PRL.Suweren krzyczał "komuno wróć" więc spełnia się ich życzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX