Wróbel apeluje do Kaczyńskiego: Kochany panie prezesie, niech pan ochrzani ministrów swoich, że do TOK-u nie chodzą

- Wywiady w TOK-u zawsze są prowadzone w atmosferze profesjonalnego, bezstronnego, et cetera, et cetera, klimaciku - podkreślał Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM.

- W tygodniku "Do Rzeczy" w rubryce satyrycznej prowadzonej przez Gmyza i Goćka mamy żarcik:

W PiS jest w ogóle zabawnie, jeżeli chodzi o kontakt z mediami. Po rocznicy rządu ma się rozpocząć ofensywa medialna. Który to już raz?

- pytają panowie G. - mówił w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

Na razie padły pierwsze strzały, Kaczor dyktator opieprzył ministrów, że za mało chodzą do mediów, zwłaszcza publicznych

- Nie można wykluczyć, że pan nadpremier Kaczyński wyraził się wobec ministrów, że za mało chodzą do mediów, ale za dużo chodzą do TOK-u - stwierdził Wróbel. - Nasze TOK-owe starania, by zaprosić ministrów czy choćby szeregowych posłów PiS giną w mętnych strukturach decyzyjnych biura prasowego - dodał.

- O którym w rubryce satyrycznej dwóch panów G. również przeczytamy:

Tęsknimy za Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, rzadko go jednak słychać, bo dostał zakaz chodzenia do mediów, gdyż jego wypowiedzi na temat Trybunału są niewystarczająco kaczystowskie. A teraz najśmieszniejsze

- zapowiadają swój dobry żart panowie G. - czytał dalej Wróbel.

Tzw. Budyń - jak pieszczotliwie określają Kazimierza Michała - wywalczył sobie jakiś czas temu status specjalny i nie potrzebuje zezwolenia biura prasowego na wywiady. Biuro i tak jednak odpowiada zainteresowanym redakcjom, że ma zakaz. Taka sytuacja.

- Być może w pogłoskach o tym, że w PiS unosi się nieco zapaszek dyktatury, jest sporo prawdy - stwierdził publicysta. - Na wszelki wypadek apeluję: kochany panie prezesie, niech pan ochrzani ministrów swoich, że do TOK-u nie chodzą, co panu zależy, Polska na tym wiele zyska - mówił.

- Zwłaszcza że wywiady w TOK-u zawsze są prowadzone w atmosferze profesjonalnego, bezstronnego, et cetera, et cetera, klimaciku - zakończył Wróbel.

 

TOK FM PREMIUM