Sierakowski: Nikt nie odprawiał takiej chamówy, takiej propagandy, jak w tej chwili jest w mediach

Zdaniem Sławomira Sierakowskiego PiS rozpoczyna dwie kampanie: o zdobycie Polski samorządowej, "gdzie jest duża kasa i która jest ostatnim bastionem opozycji" oraz ataku na NGOsy. - To przejście do etapu otwarcie orbanowsko-putinowskiego - podkreślił.

- Cały numer polega na tym, żebyśmy wchodzili w gąszcz szczegółów. Zaczęli dywagować czy wyjaśniać - w bardzo uczciwej intencji, żeby wyjaśnić, żeby nie zostało to tylko oskarżeniem, plotką - mówił Sławomir Sierakowski w Poranku Radia TOK FM.

Redaktor naczelny "Krytyki Politycznej" odnosił się do kwestii nowych ustaleń rządu ws. NGOsów (w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" Beata Szydło zapowiedziała centralne sterowanie organizacjami pozarządowymi) i prób odwołania prezydentów miast - m.in. prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

"Przejście do etapu otwarcie orbanowsko-putinowskiego"

- Dwa etapy są istotne: sam moment oskarżenia - po nim nikt się nie będzie przyglądał, czy to prawda czy nie, co naprawdę prokuratura znalazła - to już będzie 10 proc. uwagi, która przywiązana jest do samego momentu oskarżenia - stwierdził Sierakowski.

- Tu jest ta korzyść PiS, które ma dzisiaj wszystkie możliwe instrumenty, żeby rozpocząć jedną z dwóch kampanii: o zdobycie Polski samorządowej, gdzie jest duża kasa i która jest ostatnim bastionem opozycji - ciągnął publicysta. - Druga kampania to będzie atak na NGOsy, to przejście do etapu otwarcie orbanowsko-putinowskiego - podkreślił.

"Jak na co dzień przejmowane są przez kompletnych dyletantów..."

Jak mówił, drugim etapem jest "moment odwoływania prezydentów". - Zestawmy sobie takie historie jak ta z poświadczeniem czy niepoświadczeniem - zaznaczył Sierakowski. - Nikt nikomu nic nie ukradł, nie zgwałcił, nie zabił, nie uciekł z miejsca wypadku. Nic specjalnego się nie stało - co nie znaczy, że nie złamano prawa - podkreślił publicysta.

- Zestawmy to z tym, jak na co dzień przejmowane są przez kompletnych dyletantów spółki Skarbu Państwa, jak im się wypłaca gigantyczne pieniądze i odprawy, media przejmowane są w sposób niespotykany dotąd w Polsce - ciągnął. - Wszystkie partie to robiły, ale nikt nie odprawiał takiej chamówy, takiej propagandy, jak w tej chwili jest w mediach - zaznaczył Sierakowski.

"Trzeba być idiotą, żeby nie rozumieć..."

- Jak PiS organizuje jakąś rządową instytucję, która ma rozdzielać środki pozarządowym organizacjom - to jest wbrew definicji - ocenił. - Trzeba być idiotą, żeby nie rozumieć, na czym polega słowo "pozarządowa" - niekontrolowana także ekonomicznie, finansowo przez rząd - dodał socjolog.

- Środki trafiają do uświęconych sokowirówek - Świątyni Opatrzności Bożej i instytucji jej towarzyszących, centrów Jana Pawła II i czegoś innego - mówił Sierakowski. - Tu odbywa się rujnowanie i przejmowanie państwa w ekonomiczny sposób. Dla korzyści prywatnej, na rympał - dodał.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (225)
Sierakowski: Nikt nie odprawiał takiej chamówy, takiej propagandy, jak w tej chwili jest w mediach
Zaloguj się
 • Oceniono 57 razy 23

  Propaganda w TVP faktycznie jest toporna i wali pro-PIS jak młotem pneumatycznym.

  Propaganda w Agorze i "Krytyce politycznej" jest bardziej wyrafinowana, bardziej podstępna i trudniejsza do zauważenia.

 • szpung

  Oceniono 31 razy 17

  No nie badzcie tacy skromni ze wspomne komedie slip stickowe z muru chinskiego czy zabawne epizody z zatrzasnietym maliniakiem w drzwiach.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 47 razy 17

  No rzeczywiście, takiej chamówy i takiej propagandy, jaką nam ostatnio serwują lewackie media, w tym wybiórcza, to już dawno nie było.

 • ergosumek

  Oceniono 47 razy 17

  Sierakowski: Nikt nie odprawiał takiej chamówy, takiej propagandy, jak w tej chwili jest w mediach
  +++++++++++++++++++++++++++++++
  Żeby przytoczył jeden przykład tej chamówy i propagandy!.
  Ale gdzie tam!
  A wy przestańcie cudować z jakimiś NGO-sami!
  Piszcie po ludzku: FUNDACJE!
  Rząd musi się przyjrzeć, kto je finansuje.

 • bialyrasizm

  Oceniono 77 razy 17

  Gdy Sierakowski regularnie gościł u Tomasza Lisa w TVP i razem z kilkoma innymi lewakami "dyskutowali" - wtedy nie było chamówy?

 • krzysio333

  Oceniono 62 razy 16

  Agorze skończyła się państwowa kasa, no i lamentuje gdzie się da i z kim się da.

 • mietekkowalski

  Oceniono 76 razy 16

  Odważne wyznanie Sierakowskiego! Nie boi się, że go więcej nie zaproszą do Tok Fm?:)

 • 66kropek

  Oceniono 37 razy 15

  Och jeśli chodzi o chamówę panie Sierakowski jest pan w ścisłej czołówce! Z tym, ze pana chamstwo i samouwielbienie dla siebie są oczywiście słuszne i prawidłowe, oraz całkowicie niezależne dzięki zagranicznym sponsorom.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 51 razy 15

  Kurski to "człowiek prezesa", który działa zgodnie z zasadą: "jarek prezydentem, jarek kierownikiem, jarek jest trenerem ja jego zawodnikiem.
  Jednak jak Sierakowski z "tęczowych" mediów pełnych manipulacji, kłamstw i propagandy płacze w kontekście cenzury czy propagandy to mi się śmiać chce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX