Zandberg: Czarny Protest pokazuje, gdzie jest miękkie podbrzusze PiS. Boją się młodych kobiet z małych miejscowości

- Jeżeli chodzi o lekcję Czarnego Protestu istotne jest to, żeby realnie zmusić PiS do wycofania się, a w przyszłości móc odebrać władzę, nie można cały czas taplać się w kurczącym się wielkomiejskim, liberalnym światopoglądowo i ekonomicznie bajorku - twierdził Adrian Zandberg w TOK FM.

- Mówił pan ostatnio, że był jeden taki moment, kiedy udało się zatrzymać PiS i to był Czarny Protest, ale mam takie wrażenie, patrząc na sondaże, że ten moment już przeminął - zwrócił się do Adriana Zandberga Mikołaj Lizut w "A teraz na poważnie".

- Ten moment nie przeminął w tym sensie, że PiS wycofał się z obłędnego pomysłu zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej - oceniał polityk partii Razem. - To, co pokazuje Czarny Protest, to gdzie jest miękkie podbrzusze PiS. Wystarczy porozmawiać poza kamerami z posłami PiS, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę ich przeraziło - dodał.

Strach PiS przed demonstracjami w małych miejscowościach

- Nie wielotysięczne demonstracje w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku - mówił Zandberg. - To, co ich przestraszyło, to ponad 100 małych miejscowości, gdzie całkiem sporo - jak na realia tych miejscowości - głównie młodych kobiet wyszło zaprotestować często po raz pierwszy w tej miejscowości od lat. Często po raz pierwszy raz w życiu - zaznaczył. 

- To są te dziewczyny, te młode kobiety, które pójdą zagłosować po raz pierwszy za dwa, trzy lata - ciągnął Zandberg. - Obawa, że wkurzyli grupę, która będzie wyborcami, ale jeszcze nie jest, spowodowała to cofnięcie - oceniał polityk.

KOD - mobilizacja wielkomiejskich wyborców

Według Zandberga, to jest również "odpowiedź na pytanie, dlaczego marsze KOD były tak spektakularnie nieskuteczne w przeciwieństwie do Czarnego Protestu". - PiS było świadome, że w dużym stopniu to mobilizacja wielkomiejskich wyborców Platformy i Nowoczesnej. W związku z tym tego typu mobilizacji obawia się w znacznie mniejszym stopniu - podkreślił.

- Istotne, jeżeli chodzi o lekcję Czarnego Protestu jest to - kontynuował Zanberg - Żeby realnie zmusić PiS do wycofania się, a w przyszłości żeby móc odebrać władzę z rąk PiS, nie można cały czas taplać się w kurczącym się wielkomiejskim, liberalnym światopoglądowo i ekonomicznie bajorku - zaznaczył.

- W tym sensie dla mnie czymś bardzo ważnym jest duża mobilizacja w środowisku nauczycielskim - dodał lider partii Razem.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (182)
Zandberg: Czarny Protest pokazuje, gdzie jest miękkie podbrzusze PiS. Boją się młodych kobiet z małych miejscowości
Zaloguj się
 • rownowaznik

  Oceniono 55 razy 25

  "nie można cały czas taplać się w kurczącym się wielkomiejskim, liberalnym światopoglądowo i ekonomicznie bajorku" powiedział ten, co by najchętniej wprowadził 75% podatek dla najbogatszych

 • 66kropek

  Oceniono 42 razy 20

  Cieszy fakt, ze Zanberg znalazł wreszcie godnych partnerów na scenie politycznej: jest to ZNP! Panie Zandberg przy ZNP krytykowane przez pana , słusznie; SLD to niewinne lewicowe "dzieci kwiaty"! ZNP to postpeerlowska skamielina, której członkowie, zatrudnieni w szkołach są tak lubiani i szanowani jak opryszczka! Związkowiec ZNP jest to bowiem postać , której etat w szkole jest nienaruszalny, może paść wszystko tylko nie etat i godziny działacza ZNP. W razie likwidacji szkoły związkowiec,przenoszony jest do innej szkoły na etat zwalniany przez nieprzedłużenie umowy z nauczycielem, który może być połączeniem Korczaka z Komeńskim bez znaczenia. Być może ta procedura wydaje się być zagrożona co wywołał słuszny gniew związkowych mas. Związkowcy ZNP charakteryzują się poza tym wielka miłościa do programu Erasmus i licznych szkoleń i konferencji w godzinach pracy. Bardzo bym wiec na pana miejscu pohamowała entuzjazm w kwestii masowego strajku nauczycieli przeciw PiS prowadzonego pod przywództwem ZNP z miłościwie tam panującym Broniarzem.

 • m78k

  Oceniono 44 razy 20

  Nie można Zandbergowi odmówić posiadania paru zalet. Ale i tak nigdy nie wejdzie do Sejmu. Im wcześniej to zrozumie, tym lepiej dla niego i jego kolegów.

 • szpung

  Oceniono 82 razy 20

  lewactwu o nic innego w sumie nigdy nie chodzilo poza brzuchem i podbrzuszem i ogolnie przewodem pokarmowym.

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 112 razy 20

  Panie Zandberg, wy znacie przecież dużo lepsze sposoby na powstrzymanie PiS. Wypróbowaliście je wiele razy. Trzeba po prostu wyprowadzić czołgi na ulice, aresztować opornych i bić ich nahajką tak długo, aż zmiękną. Tak jak to robili pana znakomici poprzednicy - Humer, S.Michnik czy Brystygierowa.
  Szalom.

 • WInston Ski

  Oceniono 75 razy 13

  Dramat. Adi, Biedroń, Nowacka, jakaś Gocha czy Anna Zawadzka to katastrofa dużo gorsza niż PiS dla państwa. Przecież Ci ludzie to kompletni kosmici.

 • arend_dickmann

  Oceniono 75 razy 13

  Pan Zandberg jak zwykle bredzi i tworzy swoją wirtualną rzeczywistość i co gorsza próbuje ją wmówić innym, jako rzeczywistość.

 • wiesscar

  Oceniono 39 razy 11

  teraz nie o Zandbergu ale magdalence (Zandberg dystansuje sie od magdalenki chociaz michnik go popiera),
  otoz opozycja krytykuje kazda reforme rzadu PiS,
  uwazam ze 500+ jest dobre, likwidacja gimnazjow jest dobra, powolanie WOT jest dobre,
  itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX