"Bardzo się cieszę, że Gliński dostrzegł te kaskady kłamstwa, które leją się w 'Wiadomościach'"

- Mam nadzieję, że to gest przyzwoitości, który otrzeźwi resztę kolegów premiera Glińskiego z rządu - mówił w TOK FM Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Wg posła, trzeba bronić dobrego imienia organizacji pozarządowych, bo w fundacjach i stowarzyszeniach "z wielką odpowiedzialnością i pasją" pracuje "bardzo dużo ludzi zaangażowanych w sprawy społeczne".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Bardzo się cieszę, że pan Gliński dostrzegł te kaskady kłamstwa, które właściwie co dnia leją się w "Wiadomościach". Rzeczywiście trudno to oglądać - ocenił rzecznik Nowoczesnej w "Poranku Radia TOK FM".

"Państwo żeście oszaleli z tymi programami drążącymi organizacje pozarządowe, z tymi grafami łączącymi jakieś organizacje, pokazywanie zdjęć, przestępców, to wygląda jak listy gończe" - mówił prof. Piotr Gliński w niedzielnych "Wiadomościach". Przypomnijmy, że po raz pierwszy zaprotestował przeciwko oskarżeniom stawianym przez TVP w piątek.

Dlaczego wicepremier i minister kultury zdecydował się na zaatakowanie flagowego programu informacyjnego telewizji publicznej? - Nie wiem, czy to spór w obozie rządowym, czy też w wicepremierze Glińskim po prostu zagrały ludzkie uczucia. Mam nadzieję, że to gest przyzwoitości, który otrzeźwi resztę kolegów Glińskiego z rządu - mówił poseł Rabiej.

"Gliński leci. Kaczyński potrzebuje kogoś skuteczniejszego do pacyfikacji kultury" - ocenia prof. Hartman

DOSTĘP PREMIUM