"Po raz pierwszy od początku 'dobrej zmiany', widzimy tak poważne pęknięcie w obozie władzy"

- Ta awantura to strasznie ważne wydarzenie polityczne, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne - komentował w TOK FM Wojciech Maziarski. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, w wywiadzie dla "Wiadomości" stanął w obronie organizacji pozarządowych, które od tygodni są szkalowane w materiałach najważniejszego programu informacyjnego TVP.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem Maziarskiego, to że wicepremier rządu PiS dwukrotnie publicznie stanął w obronie ludzi pracujących w organizacjach pozarządowych, może zwiastować kłopoty dla rządzących.

- Po raz pierwszy od początku 'dobrej zmiany", widzimy tak poważne pęknięcie w obozie władzy. "Wiadomości" wczoraj od rana reklamowały wywiad z Glińskim. Zastanawialiśmy się w redakcji, czy wicepremier się pokaja, czy "Wiadomości". No i okazało się, że nikt się nie pokajał. Doszło do otwartego konfliktu. Ten teatr obejrzała cała Polska, także członkowie obozu PiS. Widać, że tam jest pęknięcie. A do tej pory obóz rządzący wytwarzał wrażenie, że jest monolitem - mówił dziennikarz "GW" w "Poranku Radia TOK FM".

Jak podkreślił, problem dla PiS może być poważny, bo Gliński nie jest osamotniony - słowa poparcia przekazali np. min. Jarosław Gowin i posłanka PiS Joanna Lichocka.

DOSTĘP PREMIUM