Mec. Dubois, pełnomocnik Piniora: Zatrzymany b. senator twierdzi, że zarzuty są absurdalne

Mec. Jacek Dubois poinformował, że zatrzymany b. senator PO nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. - Twierdzi, że są absurdalne - mówił adwokat Józefa Piniora w rozmowie z Radiem TOK FM. Wg poznańskiej prokuratury, zatrzymany miał przyjąć dwie łapówki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Znany adwokat Jacek Dubois jest pełnomocnikiem zatrzymanego we wtorek byłego europosła i senatora PO. - Józef Pinior nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów i twierdzi, że są absurdalne - stwierdził w rozmowie z reporterką TOK FM.

Do tej pory nie wiadomo,

czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o aresztowanie.

Na 12 zapowiedziano konferencję poznańskich śledczych.

Ludzie, którzy znają Józefa P. nie wierzą w jego winę. Nie są to tylko politycy PO czy działacze podziemnej Solidarności. - To człowiek wręcz kryształowej uczciwości - powiedział w TOK FM były premier, a teraz senator niezależny Włodzimierz Cimoszewicz.

Zobacz wideo

- Dlaczego prowadzący śledztwo podkreślają, że sprawą zajęli się jeszcze nim PiS wygrał wybory? Bo ci którzy w tej chwili rządzą prokuraturą wiedzą, że do nich nie ma żadnego zaufania. Nie mam zaufania do obecnego szefa prokuratury - mówił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz w rozmowie z Maciejem Zakrockim.

Jak poinformował portal Wirtualna Polska, senator PO Jan Filip Libicki poręczył za zatrzymanego i zapewnił, że stawi się na każde żądanie prokuratury.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM