"Trzecia fala kryzysu made in Poland, to jedyny sukces jaki PiS osiągnął"

- To najbardziej niekompetentna ekipa gospodarcza od początku transformacji Polski - tak o rządzie PiS mówił w TOK FM Jacek Rostowski. Wg b. ministra finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki zmarnował ostatni rok. - Zajmował się wspaniałym stanem polskiej gospodarki w 2030 roku, a powinien myśleć o latach 2016-17.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jacek Rostowski wytknął Morawieckiemu, że w wypowiedziach publicznych dotyczących sytuacji gospodarczej mija się z prawdą.

- We wczorajszym wywiadzie powiedział, że spowolnienie w Polsce jest skutkiem spowolnienia w Europie. Nie ma spowolnienia w Europie. Nie ma spowolnienia w Niemczech. A w Rumunii, o której mówił wicepremier, jest przyspieszenie - wyliczał były minister finansów w "Poranku Radia TOK FM".

Jak ocenił, w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości mamy do czynienia z "trzecia fala kryzysu". - Pierwsza fala przyszła do nas z zewnątrz. Druga była skutkiem kryzysu europejskiego. Teraz mamy trzecią falę made in Poland. To jedyny sukces jaki PiS dotąd osiągnął.

Rostowski podkreślił, że dodatkowym zagrożeniem dla polskiej gospodarki jest widmo zagrożeń, które mogą przyjść do nas z zagranicy.

- Myśmy w czasie kampanii wyborczej mówili o tych zagrożeniach. I co słyszeliśmy? Od prezydenta - "nie wierzcie, jak mówią, że się nie da. A od Beaty Szydło - "damy radę". A dziś się dowiadujemy, że nie damy rady, bo stworzyli w Polsce trzecią falę kryzysu - stwierdził były minister finansów.

DOSTĘP PREMIUM