Kuźniar o Greyu i Morawieckim: To dyzmowie. Stada dyzmów zasiedlają polską administrację państwową

- Kraj rządzony przez dyzmów i zachowujący się jak republika bananowa nie ma wielkiej przyszłości - ocenił prof. Roman Kuźniar w Poranku Radia TOK FM.

- Minister Waszczykowski działa na szkodę interesów Polski, ponieważ mianując kogoś na to stanowisko [wiceministra spraw zagranicznych - przyp. red.], zaszkodził bardzo Polsce - mówił w Poranku Radia TOK FM Roman Kuźniar.

Robert Grey był od końca września podsekretarzem stanu w ministerstwie spraw zagranicznych odpowiedzialnym za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. Jak napisała Wyborcza.pl, Grey zataił fakt współpracy ze służbami USA. W zeszłym tygodniu został odwołany.

"Mamy republikę bananową w praktyce"

Zdaniem dyplomaty to "przedziwny przypadek". - Mianowanie człowieka o bardzo niejasnych powiązaniach i przeszłości, obywatela amerykańskiego przy tym, na stanowisko - to jest republika bananowa - oceniał.

- Mamy z jednej strony język, narrację "dumny naród" - ciągnął Kuźniar. - Premier Szydło, która nie powie zdania bez "dumnego narodu", bez "polskich interesów". Jednocześnie mamy republikę bananową w praktyce - podkreślał.

"Dyzmowie zasiedlają polską administrację publiczną"

- Z drugiej strony Grey to jest oczywisty Nikodem Dyzma. Elegancko ubrany, mówi slogany, robi fantastyczną karierę dzięki Waszczykowskiemu i Szydło - mówił politolog.

- Nie tylko w dyplomacji mamy stada dyzmów - zaznaczył. - Zasiedlają polską administrację publiczną, proszę spojrzeć na Mateusza Morawieckiego - radził Kuźniar. - Równie nienaganny garnitur, ozdoby i jednocześnie o gospodarce slogany jak z akademii majowej - mówił.

- Morawiecki Nikodemem Dyzmą polskiej gospodarki - stwierdził Kuźniar. - Kraj rządzony przez dyzmów i zachowujący się jak republika bananowa nie ma wielkiej przyszłości - ocenił.

 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM