Tusk "nie zasłużył" na reelekcję? Kuźniar: Rząd polski bardziej szkodzi Polakom niż to, o co sam oskarża Tuska

Zdaniem ministra Waszczykowskiego Tusk jako szef Rady Europy nie zrobił nic dla Polski. - To wypowiedzi zupełnie śmieszne i nierozumiejące tego, czym jest UE - komentował słowa ministra Roman Kuźniar w Poranku Radia TOK FM.

- Chciałam zapytać o stanowisko rządu ws. poparcia dla Donalda Tuska na następną kadencję szefa Rady Europejskiej. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski mówił, że Tusk nic nie zrobił dla Polski jako szef Rady, nie dbał o polskie interesy - przypominała Dominika Wielowieyska.

- To są wypowiedzi zupełnie śmieszne i nierozumiejące tego, czym jest UE - stwierdził Roman Kuźniar, dyplomata i politolog, profesor nauk humanistycznych i doradca byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. - Tusk robi wiele, by utrzymać spójność i sprawność UE. Sprawna i dobrze skoordynowana Unia służy interesom Polski - dodał.

"Waszczykowski działa wyraźnie na szkodę polskich interesów"

- Należy żałować, że Waszczykowski i rząd polski nie robią tyle, ile robi przewodniczący RE Tusk dla Polski - podkreślał Kuźniar. - Waszczykowski działa wyraźnie na szkodę polskich interesów - dodał. Jego zdaniem, takim działaniem było m.in. mianowanie na wiceministra Roberta Greya.

- Można powiedzieć, że rząd polski w tym kontekście bardziej szkodzi Polsce i Polakom niż to, o co oskarża sam byłego premiera Donalda Tuska - powiedział Kuźniar.

DOSTĘP PREMIUM