Festiwal filmów, którym nie jest wszystko jedno. ''Watch Docs'' rusza w piątek

60 filmów z całego świata opowiadających o ciemnych stronach naszej rzeczywistości - bliskiej i dalszej od najbliższego piątku w warszawskich kinach. 9 grudnia rusza festiwal Watch Docs.

W piątek w Warszawie zaczyna się 16. edycja międzynarodowego festiwalu „Watch Docs”. To jeden z największych na świecie festiwali poruszających kwestię praw człowieka. Po tygodniu pokazów w stolicy, filmy będą pokazywane w większych polskich miastach.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny (trzeba odebrać wejściówki).

Przez tydzień w warszawskich kinach (Muranów, Antropos, Kino LAB) pokazanych będzie 60 filmów z całego świata w dziesięciu różnych sekcjach - m.in. „Stracone Terytoria” czy „Populizm. Reaktywacja”.

Ceremonię otwarcia festiwalu uświetni polska premiera jego filmu „Szkodliwe jednostki” („Wrong Elements”), który opowiada o dzieciach-żołnierzach przymusowo wcielanych do powstałej w Ugandzie pod koniec lat 80. Armii Bożego Oporu Josepha Kony’ego. Światowa premiera tego obrazu miała miejsce w maju tego roku na festiwalu w Cannes.

Ten i 11 innych filmów bierze udział w konkursie.

WATCH DOCS to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Społecznego Instytutu Filmowego oraz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Radio TOK FM i portal Tokfm.pl są patronami medialnymi festiwalu. 

Więcej na stronie festiwalu>>

Harmonogram pokazów podczas festiwalu>>

DOSTĘP PREMIUM