Pinior: Jestem niewinny. Jeśli Ziobro chce coś ujawnić, niech ujawnia. To jest szantaż wiedzą tajemną

W TOK FM b. senator przekonywał, że jest niewinny i nie uzależniał swoich interwencji senatorskich od korzyści majątkowych.

- Jestem niewinny, nie przyznaję się do stawianych zarzutów - mówił w Poranku Radia TOK FM Józef Pinior, b. senator i działacz opozycji w czasach PRL.

Pinior, wraz z 10 innymi osobami, został zatrzymany przez CBA w ub. wtorek. Zarzuca się mu przyjęcie dwóch łapówek - 40 i 6 tys. zł. W czwartek poznański sąd rejonowy nie uwzględnił wniosków prokuratury o zastosowanie aresztu wobec Piniora i dwóch pozostałych podejrzanych. Nie zastosował też wobec nich żadnych innych środków zapobiegawczych.

Pinior nie chciał się odnieść do doniesień „Gazety Wyborczej”, która cytuje dziś wypowiedzi jednego z funkcjonariuszy CBA, że wiedział o działalności korupcyjnej swojego asystenta. - To są wypowiedzi anonimowej osoby. Ja jestem lojalny wobec prokuratury i sądu - podkreślał Józef Pinior w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Ziobro szantażuje

W sprawę wmieszał się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który zarzucił „nagonkę” na prokuratorów prowadzących sprawę i zapowiedział, że jeśli będzie ona trwała, to ujawni „istotne części materiału dowodowego”, które jego zdaniem są „bardzo bogate”.

- To jest klasyczny szantaż. Minister Ziobro jest stroną w tej sprawie. To jest szantażowanie wiedzą tajemną, bo wie, czego inni nie wiedza. Niech ujawni, ja się mierzę z tą sprawą od tygodnia. Zależy mi, żeby została wyjaśniona - powiedział Pinior. - Podsłuch telefoniczny jest specyficznym materiałem procesowym. Tam się nakładają sprawy prywatne, intymne. Nie wiem, co minister chce ujawnić. Traktuję to jako element nagonki - stwierdził polityk.

Można było inaczej

Polityka aresztowano w jego domu, o szóstej rano. - Widzę tę sprawę na tle tego, co dzieje się w Polsce, czyli próbie podporządkowania sobie sfery politycznej wymiaru sprawiedliwości przez większość parlamentarną. Sprawę ze mną można było rozwiązać inaczej - powiedział Pinior. - Nie jestem osobą, która by uciekła z Polski. Zarzut przeciwko mnie nie uzasadnia tych armat, które zastosowano - dodał.

Jego zdaniem uderza się w pierwsze pokolenie „Solidarności”. - Zaczęło się linczem na Lechu Wałęsie rok temu. Ten reżim ewidentnie próbuje wprowadzić elementy autorytarne do polskiego systemu - stwierdził Józef Pinior.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (157)
Pinior: Jestem niewinny. Jeśli Ziobro chce coś ujawnić, niech ujawnia. To jest szantaż wiedzą tajemną
Zaloguj się
 • liberalna.demokracja

  Oceniono 39 razy 23

  PiS nie może cofnąć się już przed niczym, ponieważ takim ludziom jak Ziobro, Duda, Szydło czy Kaczyński grozi w przyszłości Zakład Karny.

 • tableslaw

  Oceniono 34 razy 20

  Wzorem karzelka zoliborskiego. Wiem ale nie powiem, moze w odpowiednim czasie ale nie teraz. Typowo szmaciarskie zagrywki.

 • zgryz3

  Oceniono 28 razy 18

  Prokurator generalny straszy podejrzanego upublicznieniem tajnych materiałów ze śledztwa i jeszcze jest prokuratorem?! Taki numer to tylko w PiS-ie. Ludzie, ziemia się w odwrotną stronę kręci! Zero, wracaj do zerówki!

 • tableslaw

  Oceniono 22 razy 16

  Pinior mowi wyraznie aby Ziobro pokazal dowody, a ten w pisowskim stylu wiem ale nie powiem. Bohater.

 • incipit

  Oceniono 24 razy 14

  Ziobro jest kłamcą i szantażystą. I nie ma żadnych zdolności honorowych. Jest kaczym zerem z przestępczym życiorysem.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 15 razy 13

  Czy się mylę ? - Czy nasze państwo coraz bardziej nie przypomina nam Chin , czy Korei Północnej ?
  1. rząd jest nie omylny i wszyscy w koło to wrogowie
  2. Większą część społeczeństwa zachęca się do pójścia w kamasze.

 • blechtrommel

  Oceniono 18 razy 12

  Precz z reżimem Kaczenki!

 • o.666

  Oceniono 13 razy 11

  Czy kos pamieta "juz nikt nigdy nie zostanie przez tego pana pazbawiony zycia" i co z tego wyniklo? Minister Ziobro wlasnie odnosi swoj kolejny sukces....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX