Kraśko bierze Dudę pod włos. ''Panie prezydencie, nie musi pan zgadzać się z PiS. To pan wygrał wybory, nie Jarosław Kaczyński''

Piotr Kraśko o majestacie urzędu prezydenta i aferze tortowej.

W rankingu prestiżowego rankingu ''Politico'' na 4. miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński jako ten, który rządzi Polską z tylnego siedzenia. 

- Jarosław Kaczyński nie może być najważniejszą osobą w państwie. Wg Konstytucji jest nią prezydenta Andrzej Duda - komentował Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Może dobrze by było, żeby Jarosław Kaczyński wystąpił w obronie urzędu prezydenta RP? - zastanawiał się dziennikarz.

Przypomniał, że tydzień trwała dyskusja o tym, czy majestat urzędu ucierpiał, bo prezydent Duda przyjął kawałek tortu od Dody podczas gali jubileuszowej tabloidu. - Prezydent zachował się ok - stwierdził Kraśko - I majestat nie ucierpiał. Ale może ucierpieć, kiedy nocą zaprzysięga się sędziów Trybunału - dodał. 

- Panie prezydencie, jest w pan komfortowej sytuacji, zawsze będzie pana popierało pół kraju. Nie potrzebuje pan wsparcia PiS, by wygrać następne wybory - zwrócił się do prezydenta Kraśko. - To pan wygrał wybory, nie wygrałby ich Jarosław Kaczyński, wielokrotnie mu się nie udawało - powiedział Kraśko.

 

TOK FM PREMIUM