Jędraszewski to "symbol zaściankowości Kościoła". Lis: Policzek dla tęskniących za gestem, że Kościół nie musi być zamknięty i rydzykowy

- Po linii szlachetnych, ważnych, mądrych ludzi przychodzi Jędraszewski, który opowiadał rzeczy niestworzone - oceniał Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM nowego metropolitę krakowskiego.

- Urząd po arcybiskupie Sapieże, Karolu Wojtyle, Franciszku Macharskim... Po linii szlachetnych, ważnych, mądrych ludzi przychodzi Jędraszewski, który opowiadał rzeczy niestworzone - oceniał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Marek Jędraszewski, dotychczas arcybiskup łódzki, zastąpi na stanowisku metropolity krakowskiego przechodzącego na emeryturę Stanisława Dziwisza. Hierarcha znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi - m.in. o homoseksualistach, gender, aborcji czy in vitro.

"Może Kościół w Polsce jest, jaki jest"

- Symbol zaściankowości polskiego Kościoła - stwierdził prowadzący Poranek. - Co to właściwie mówi o papieżu Franciszku? - pytał. Według Tomasza Lisa, to "swoisty policzek dla tych wszystkich, którzy tęsknią za choćby gestem, że Kościół nie musi być ciasny, zamknięty i rydzykowy".

- Być może papież po wizycie w Polsce doszedł do wniosku, że są Kościoły dwóch prędkości w różnych krajach - ciągnął publicysta. - Że może Kościół w Polsce jest, jaki jest - podkreślił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
Jędraszewski to "symbol zaściankowości Kościoła". Lis: Policzek dla tęskniących za gestem, że Kościół nie musi być zamknięty i rydzykowy
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 11

  ... ale ciekawe jest że do tej pory ściska się z Petzem a wesołowskiego nie potępił.

 • rot.leszek

  Oceniono 15 razy 11

  Jedraszewski jak ..szary papier toaletowy w Hiltonie
  jak wata w .....e) zamiast tampona

 • villk

  Oceniono 12 razy 10

  Ten hierarcha zwrócił na siebie moja uwagę w sierpniu 2015 roku gdy w sposób absolutnie niegodny posłużył się Powstaniem Warszawskim w sporze około konwencji antyprzemocowej i finansowania In vitro .

  h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/08/powstanie_warszawskie_oczami_pewnego_hierarchy/1

  Jego wypowiedzi kojarzą mi się z ksenofobia i mową wykluczenia niektóre mają odcień rasizmu. W obrębie swojego kościoła ma to nich prawo –widać taki to kościół ale jeśli ten kościół ma jakikolwiek wpływ czy powiązanie z państwem (a kościół katolicki poprzez Konkordat ma) to jest to skandal, że taka osoba jest przez Polskie Państwo honorowana.

 • gedwuihrfw

  Oceniono 14 razy 10

  Ja nie wiem co was martwi. Ja się cieszę. Im wiecej takich ludzi na świeczniku tym gorzej dla KK i lepiej dla PL.

 • harimau666

  Oceniono 14 razy 10

  policzek...?
  a niech leją po pyskach swoich niewolników mentalnych aby mocno!
  skoro nazwanie grupy Polaków ciemnym ludem jest dla tychże uświęceniem i powodem do nadstawiania drugiego policzka niech piorą...
  w końcu bóg tak chciał i tak jest wew piśmie ....:)

 • haja12

  Oceniono 11 razy 7

  koscioł pedofilii skompromituje się do reszty

 • defact

  Oceniono 11 razy 7

  Od papieża począwszy, wszyscy są w tej sekcie tacy sami, bez różnicy czy to Polak czy Argentyńczyk, biskup czy ksiądz. Pozostaje mieć nadzieję, że Jędraszewski nie dostanie purpury, chociaż po Dziwiszu wszystko może się zdarzyć. Ta instytucja wiele wspólnego z Bogiem nie ma, na psy zeszła już dawno.

 • filogosiak

  Oceniono 4 razy 4

  A czemu tu się dziwić ???.... Chrześcijaństwo oznaczalo dla nas glównie pohamowanie rozwoju, walke z nauką, postępem, fanatyzm religijny. Były też pozytywne strony - Ale jeżeli chodzi o moralność czy też milosć do bliźniego, to właśnie humanizm odgrywa tu największą rolę - a ten jest neutralny, wolny od ideologii świeckiej czy też religijnej. Epoka oświecenia, wolność słowa, wolność wyznaniowa, równouprawnienie, Deklaracja Praw Człowieka, demokracja - wszystko to musialo zostac wywalczone przy olbrzymim oporze i sprzeciwie kosciola!!!! - A to właśnie jest naszą cywilizacja - a NIE, katolicyzm!!!

 • anzimonek

  Oceniono 8 razy 4

  Bóg jest wszędzie! Może być nawet i w Kościele...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX