Jędraszewski to "symbol zaściankowości Kościoła". Lis: Policzek dla tęskniących za gestem, że Kościół nie musi być zamknięty i rydzykowy

- Po linii szlachetnych, ważnych, mądrych ludzi przychodzi Jędraszewski, który opowiadał rzeczy niestworzone - oceniał Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM nowego metropolitę krakowskiego.

- Urząd po arcybiskupie Sapieże, Karolu Wojtyle, Franciszku Macharskim... Po linii szlachetnych, ważnych, mądrych ludzi przychodzi Jędraszewski, który opowiadał rzeczy niestworzone - oceniał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Marek Jędraszewski, dotychczas arcybiskup łódzki, zastąpi na stanowisku metropolity krakowskiego przechodzącego na emeryturę Stanisława Dziwisza. Hierarcha znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi - m.in. o homoseksualistach, gender, aborcji czy in vitro.

"Może Kościół w Polsce jest, jaki jest"

- Symbol zaściankowości polskiego Kościoła - stwierdził prowadzący Poranek. - Co to właściwie mówi o papieżu Franciszku? - pytał. Według Tomasza Lisa, to "swoisty policzek dla tych wszystkich, którzy tęsknią za choćby gestem, że Kościół nie musi być ciasny, zamknięty i rydzykowy".

- Być może papież po wizycie w Polsce doszedł do wniosku, że są Kościoły dwóch prędkości w różnych krajach - ciągnął publicysta. - Że może Kościół w Polsce jest, jaki jest - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM