Nitras zdradza: Gowin i Bielan od wielu miesięcy próbują budować własną formację w kontrze do PiS

Sławomir Nitras zdecydowanie zdementował plotki o rzekomych planach odwołania Schetyny ze stanowiska szefa PO i buncie w partii. Poseł PO zdradził natomiast, że Adam Bielan i Jarosław Gowin w porozumieniu z kościołem chcą zbudować partię chadecką, w kontrze do PiS.

W tej chwili najgorszym pomysłem - według Sławomira Nitrasa - byłoby, gdyby każdy poseł indywidualnie przedstawiał plany na rozwiązanie kryzysu w Sejmie

- Uważam, że w tej chwili najlepszym pomysłem jest przedstawienie przez opozycję jednego wspólnego stanowiska wobec protestu, ale zgodzie, co do jednego: że to posiedzenie w Sali Kolumnowej nie było zgodne z prawem - powiedział w Poranku radia TOK FM poseł PO.

"PiS chce rozmiękczyć opozycję"

Pytany o słowa Jarosława Gowina, który w Kropce nad I powiedział, że "toczą się rozmowy partii rządzącej z liderami chyba wszystkich partii politycznych", Nitras powiedział, że to próba "rozmiękczenia opozycji".

- PiS prowadzi te rozmowy nie tylko na poziomie liderów, ale i próbuje podchodzić do pojedynczych posłów, każdego z osobna i próbuje nas rozmiękczyć. A teraz naszym interesie jest to, żeby PiS nie rozmiękczył atmosfery tylko liczył się z nami jako poważną siłą ponad 220 posłów - mówił Nitras.

Komentując niedawne słowa senatora Adama Bielana, który powiedział, że w PO jest plan, by odwołać Grzegorza Schetynę z funkcji szefa PO, poseł przypomniał, co Bielan mówił o nim kilka tygodni temu.

- I Gowin i Bielan mówili wtedy, że ja jestem jedną z osób, którą Schetyna wyrzuci z partii. Dzisiaj mówią, że to ja z kolegami, wyrzucimy Schetynę z PO. W jednej i drugiej informacji nie ma prawdy. Dziś jesteśmy wyjątkowo zjednoczeni w PO i w opozycji. Na nic innego nie ma dziś czasu - stwierdził poseł PO.

Gowin i Bielan budują partię chadecką

Sławomir Nitras zdradził natomiast, że obaj politycy - Bielan i Gowin, konsekwentnie od wielu miesięcy próbują budować partię polityczną i to w kontrze do PiS.

- W oparciu o część hierarchii kościelnej, przynajmniej tak mówią (Gowin i Bielan) PiS nie jest dziś partią chadecką. Wyobrażają sobie, że mogą ją zbudować na naszych gruzach i dlatego próbują nas podzielić, Gowin od dawna walczy o wyrąbanie przestrzeni pomiędzy PiS i PO dla siebie. Na pewno nie moim kosztem i jak sądzę, w tym "projekcie" nie będzie brał udziału Grzegorz Schetyna - powiedział w Poranku Radia TOK FM Sławomir Nitras.  

DOSTĘP PREMIUM