Wielowieyska: Podróż Petru to fatalny błąd wizerunkowy. Ale wyjazd prezydenta Dudy w czasie puczu na narty to groteska

- Wyjazd Ryszarda Petru do Portugalii to fatalny błąd wizerunkowy. Lider jednej z dwóch ważnych partii opozycyjnych nie powinien teraz wyjeżdżać z Polski - oceniła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Dodała jednak, że prawdziwą groteską był wyjazd Dudy na narty, kiedy w kraju trwa pucz.

O zdjęciu, na którym Ryszard Petru w towarzystwie posłanki Nowoczesnej lecą prawdopodobnie na portugalską Maderę, napisali już wszyscy. W porannym Przeglądzie Prasy skomentowała je także Dominika Wielowieyska.

- Wyjazd Ryszarda Petru do Portugalii to fatalny błąd wizerunkowy. W sytuacji, kiedy opozycja okupuje Sejm i rzeczywiście mamy kryzys parlamentarny związany z działaniem różnych instytucji państwa, lider jednej z dwóch ważnych partii opozycyjnych nie powinien wyjeżdżać z Polski - powiedziała dziennikarka.

Wielowieyska zwróciła uwagę na niezręczność sytuacji, w której wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że był to wyjazd służbowy, choć wyglądało to raczej na wyjazd wypoczynkowy na sylwestra na Maderę.

- Tego się nie robi. Po prostu siedzi się w Polsce, i tyle. To jest porównywalne z tym, o czym mówi Kaczyński, że w Polsce mamy pucz... I to jest zabawne, że w czasie puczu Andrzej Duda wyjeżdża na narty. Muszę powiedzieć, że jest to totalna groteska. Nie słyszałam o takiej historii na świecie, żeby w czasie puczu głowa państwa jechała na narty. To może zdarzyć się tylko w Polsce - podsumowała na zakończenie Przeglądu Prasy w TOK FM Dominika Wielowieyska.

TOK FM PREMIUM