"Jedyny kraj w Europie, z którym Polska za PiS poprawiła swoje stosunki, to Białoruś"

- To jest ostatni dyktator w Europie - mówił o Aleksandrze Łukaszence Sławomir Sierakowski. - Choć to się zdezaktualizowało po Orbanie i Kaczyńskim. Jeśli tam jeżdżą kolejni politycy PiS, to rzeczywiście coś się zmieniło - oceniał publicysta.

- Jedyny kraj, z którym Polska za PiS poprawiła swoje stosunki w Europie, to jest Białoruś - oceniał Sławomir Sierakowski w Poranku Radia TOK FM. - Niech mi ktoś pokaże inny - dodał. Węgry? - Donald Tusk dobrze żył z Orbanem wbrew pozorom - zauważyła Dominika Wielowieyska.

- Oczywiście, że tak. Nie widzę tu zmian - zgodził się redaktor naczelny "Krytyki Politycznej". - Natomiast jak Karczewski mówi o Łukaszence, że to jest ciepły polityk, a cała reszta Europy...  - mówił.

- To jest ostatni dyktator w Europie - choć to się zdezaktualizowało po Orbanie i Kaczyńskim - jeśli tam jeżdżą kolejni politycy PiS: Morawiecki, Karczewski i inni, to rzeczywiście coś się zmieniło - oceniał Sierakowski.

MSZ planuje tymczasem obcięcie dotacji dla białoruskojęzycznej telewizji Biełsat nadającej z Polski. Według dyrektor stacji Agnieszki Romaszewskiej-Guzy oznacza to "śmierć dla tej instytucji". Witold Waszczykowski tłumaczył, że to przez oszczędności wymuszone pomocą dla uchodźców z Syrii.

"PiS każdego sprzeda w interesie swojej partii"

- Widzę skalę cynizmu - dodał publicysta. - To jest jedno z najbardziej cynicznych zagrań - powiedzenie, że tyle pieniędzy na uchodźców wydajemy - zaznaczył. - Nagle uchodźcy są ważniejsi niż Polacy na Białorusi. To jest niewiarygodne - ocenił Sierakowski.

- To jest kłamstwo i bzdura - ciągnął. - Pokazuje, jak bardzo każdą kartą PiS zagra. Czy niepodległościową, czy uchodźczą. Każdego sprzeda w interesie swojej partii - dodał Sierakowski.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Jedyny kraj w Europie, z którym Polska za PiS poprawiła swoje stosunki, to Białoruś"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 4

  ... ciągnie swój do swojego :)

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 9 razy 3

  To nie tyle stosunki co po prostu Putin wydaje polecenia Kaczyńskiemu i spółce via Łukaszenka. Był Waszczykowski u Aleksandra i zaraz Kuchcinski ograniczył prawa wstęp dziennikarzom do Sejmu. Powiedzial Kaczyński kilka ciepłych słów o Białorusi i zaraz cyk-smyk Kaczyński rozkazał dudzie skierować ustawę do Pani Julii, czyli do tzw. Trybunału Konstytucjnego.

 • leszekdyb

  Oceniono 4 razy 2

  Wiadomo że tylko z Białorusią w końcu : Łukaszenka ciepły człowiek i zamkniemy ich antyrządową rozgłośnie na terenach polski. Oczywiście z Węgrami też mamy dobre stosunki.

  A wszystko to robimy to po aby te kraje spokojnie mogły wprowadzać prorosyjską politykę i indoktrynację bez przeszkód. U nas to samo się dzieje tylko narazie nie w prost. Ale kierunek wschód już przyjęty a w stronę wodospadu płynie się coraz szybciej :(

 • getz54

  Oceniono 8 razy 2

  Wstyd dla milionów inteligentnych Polaków. Ale skoro nikt z dziurą w d&pie nie chce zawierac sojuszy, chwalic jej dobrejzmiany, podziwiac skutecznej utylizacji TK, to i Łukaszenka dobry. Moze się doczekam, ze tak jak Steven Seagal, osoba Kaczyński tez dostąpi zaszczytu wzięcia udziału w wykopkach, moze nie kartofli ale buraków cukrowych. TVP nada z tego wydarzenia specjalne wydanie wiadomości. Osoba wie, ze trzeba dobrze zyc z Łukaszenką, moze będziemy musieli wziąc kredyt na załatanie 500+ w przyszłym roku .........

 • ot48

  Oceniono 2 razy -2

  Sierakowski chciał by żeby prezydentem Białorusi był Putin.

 • ukw8078

  Oceniono 6 razy -2

  Ohydny PiS zamiast kupić przedrożony francuski złom latający poprawił stosunki z sąsiadem ze wschodu.
  Zgroza!
  Wyjdźmy na ulicę i zróbmy majdan. A PiSowi Majdanek!

 • zorro318

  Oceniono 6 razy -2

  Ekonomia nie ideologia. I byc moze sposob na wznowienie eksportu do Rosji.

 • wasserski

  Oceniono 4 razy -2

  u DYKTATORA ŁUKASZENKI robotnik nie dostaje kasę pod stołem,nie ma śmieciówek,umów o dzieło,aby pracodawcy nie odprowadzali składek ZUS

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy -2

  Z kim wobec tego, Sierakowski, możemy

  mieć poprawne stosunki ?

  Z tymi, przed którymi zawsze padamy na kolana, Watykanem ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX