"PiS pokazuje, że może zrobić wszystko. Nie mając większości konstytucyjnej może zrobić zamach na konstytucję"

- Skoro można w taki sposób uchwalić ustawę budżetową, to można również cichcem, organizując gdzieś jakieś spotkanie i posiedzenie Sejmu, przepchnąć zmiany w konstytucji - mówiła Aleksandra Pawlicka w Poranku Radia TOK FM.

- Samo to, co się dzieje w sali plenarnej, można określać na dwa sposoby - mówił Roman Kurkiewicz w Poranku Radia TOK FM. - To jest taka słynna różnica, kto jest partyzantem, a kto terrorystą. Czy to jest przebywanie w sali plenarnej, bo się nie zakończyło tamto posiedzenie Sejmu, czy to jest okupacja, czyli wrogie zajęcie nieprzynależnej przestrzeni - dodał.

- To zależy od tego, w którym miejscu debaty politycznej stoimy - stwierdził publicysta. - Albo nazywamy ich okupantami, albo tymi, którzy trwają na posiedzeniu, które nie zostało zgodnie z prawem zakończone - mówił.

"Woleli i wolą siedzieć w sali plenarnej"

- Posłowie byli poinformowani o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej smsami - powiedział natomiast Agaton Koziński. - Duża część nie była tym zainteresowana, bo woleli i wolą siedzieć w sali plenarnej do tej pory - dworował.

- Mają prawo uważać, że to dalej przerwa - ciągnął dziennikarz "Polski the Times". Jego zdaniem nie zmienia to faktu, że o przerwach, otwieraniu i zamykaniu obrad decyduje marszałek Sejmu.

"W regulaminie nie ma nic o tym, żeby nie wziąć ich głodem"

- Nie widzę żadnego powodu, dlaczego PiS ma ustępować pod presją siły, łamania prawa - dodał Koziński. - W regulaminie Sejmu czy ustawie o immunitecie poselskim nie ma ani słowa, że dozwolona jest okupacja mównicy czy Sejmu. Tu PiS ma karty po swojej stronie - ocenił.

- W regulaminie Sejmu nie ma też nic o tym, żeby nie wziąć ich głodem. Albo brakiem toalety - żartował Kurkiewicz. - Kanapki są im regularnie donoszone. I pizza - rzucił Koziński.

"To jest krok w tym kierunku"

- Jest pewna niebezpieczna konsekwencja tego, co się wydarzyło - zaznaczyła Aleksandra Pawlicka. - Skoro można w taki sposób uchwalić ustawę budżetową, to można również cichcem, organizując gdzieś jakieś spotkanie i posiedzenie Sejmu, przepchnąć zmiany w konstytucji. Nie informując, szybko robiąc, głosując jedno za drugim, nie konsultując, nie dyskutując - stwierdziła.

- PiS pokazuje, że może zrobić wszystko - podkreśliła publicystka. - Nie mając większości konstytucyjnej też może zrobić zamach na konstytucję. I to jest krok w tym kierunku - oceniła.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"PiS pokazuje, że może zrobić wszystko. Nie mając większości konstytucyjnej może zrobić zamach na konstytucję"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 7

  To jest totalitaryzm ! ! ! ! !

  - system rządów (reżim polityczny), w którym państwo posiada całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i stara się kontrolować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle ile jest to możliwe.
  Charakterystycznymi cechami państw totalitarnych są autokratyzm (w szczególności zasada wodzostwa), kontrolowanie przez aparat władzy wszystkich dziedzin życia i ingerencja w przekonania, poglądy, zachowania obywateli, a także rozbudowana propaganda (m.in. fałszująca obraz rzeczywistości) i pełna kontrola nad siłami zbrojnymi, policją i wymiarem sprawiedliwości – wykorzystywanymi jako elementy systemu terroru i represji przeciwko społeczeństwu.

 • jezierskiadam

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński wprowadzi zapis o przewodniej roli partii.

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  Zdaniem prezesa i jego wyznawców oni nie robią zamachów, tylko zbawiają Polskę i Polaków. A ponieważ wolą prezesa jest, aby to zbawianie było dla niego dożywotnie, to i za konstytucję się zabiorą. Zimowe noce długie, mają dużo czasu na narady u wodza, na głosowania i podpisywanie wszystkiego, co prezes sobie wykoncypuje. Kolejni przywiązani do wysokich diet nie podskoczą naczelnikowi, który ich wybrał do pełnienia "misji". Zbyt oni krótkowzroczni, by obawiać się odpowiedzialności i chyba myślą, że prezes żyć będzie wiecznie. A i budżet ma swoją wydolność.

 • adamofsky

  Oceniono 2 razy 2

  PIS pokazał co może zrobić. Ulica tez pokazała co może zrobić.

 • cmoscmos

  0

  "Skoro można w taki sposób uchwalić ustawę budżetową, to można również cichcem, organizując gdzieś jakieś spotkanie i posiedzenie Sejmu, przepchnąć zmiany w konstytucji"

  By już nawet precedens, znany do dziś pod kryptonimem "Konstytucja 3 maja", i niejeden Polak jest z niego dumny.

 • ukw8078

  Oceniono 8 razy -4

  "Skoro można w taki sposób uchwalić ustawę budżetową, to można również cichcem, organizując gdzieś jakieś spotkanie i posiedzenie Sejmu, przepchnąć zmiany w konstytucji - mówiła Aleksandra Pawlicka w Poranku Radia TOK FM", dzięki czemu udowodniał, że jest debilem. Krańcowym.
  Brawo Radyjko Erewań.
  Wiem., że Pawlicka czy jak jej tam, to nie jest wasze ostatnie słowo. Czekam za wywiad z koniem furmana Waleckiego, który sam w stajni uchwalił konstytucję :)

 • szpung

  Oceniono 10 razy -8

  Zaczynam rozumiec te miete ktora odchodzacy system chcial do Polski sprowadzic islamistow. Przydaliby sie teraz czlonkom zapowiadajacym wolnej Polsce zamach stanu. Pozostaje nam wysluchiowanie pitolenia halickiego lubnauer schetyny ludzi kompletnie skompromitowanych ktorzy bez wladzy i polityki sa nikim .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX