"Stójkę i szpagat robią, by zawłaszczyć wszystko" - Halicki o wniosku Ziobry ws. sędziów TK

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nie ma podstaw, by kwestionować wybór sędziów Rymara, Tulei i Zubika - mówił w TOK FM Andrzej Halicki. Zbigniew Ziobro zaskarżył uchwały Sejmu z 2010 roku ws. wyboru trzech sędziów TK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, że uchwała dotycząca wyboru "narusza zasadę indywidualnego wyboru sędziego Trybunału". Zdaniem Zbigniewa Ziobry, każdy z sędziów powinien zostać osobno, a nie w jednym głosowaniu, wybrany przez Sejm.

Andrzej Halicki nie ma wątpliwości, że nie ma żadnych podstaw, by kwestionować wybór trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Już wczoraj wszystko zostało wyjaśnione, a panowie w ministerstwie nie doczytali. Sa trzy odrębne uchwały dotyczące wyboru. Wystarczy zajrzeć do stenogramów. A to, że w "Monitorze Polskim" jest jedna publikacja... tak się po prostu robi. Zarzuty sa bezpodstawne - mówił poseł PO w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Halickiego, intencje Zbigniewa Ziobry są oczywiste. - Stójkę i szpagat zrobią, by zawłaszczyć wszystko. Całe państwo ma podporządkowane jednej osobie, jednej partii. Wracamy do PRL, tak to wygląda.

Poseł Platformy Obywatelskiej zasugerował, że gdyby - mimo wszystko - usunął ze składu trzech sędziów, Polskę może spotkać za to kara.

- Nie ma możliwości, by tak funkcjonujące państwo traktować jako demokratyczne - stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM".

TOK FM PREMIUM