Łukasz ze Szczecina: W ubiegłym roku pobiłem rekord. Zebrałem 5980 zł, teraz idę na 6 tys.

Łukasz Berezak, chyba najsłynniejszy wolontariusz WOŚP, kwestuje w Szczecinie. - Wychodzimy na ulicę wszyscy i szukamy go, żeby wrzucić mu pieniądze do puszki - mówi jeden z mieszkańców miasta.

Łukasz Berezak od urodzenia zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz obniżoną odpornością, do tego dokucza mu szereg innych chorób, jak mówi: dla mnie ratunku już nie ma, więc chciałbym pomagać innym.

Łukasz już piąty raz wyszedł z puszką i przyjaciółmi z ligi superbohaterów na ulice Szczecina. - Zbieram też dla siebie. Bo ja korzystam z tego sprzętu, który WOŚP kupuje - mówi Łukasz reporterowi TOK FM - W ubiegłym roku pobiłem rekord. Zebrałem 5980 zł, teraz idę na 6 tys. - mówi.

Łukasz ma na nosie czerwone okulary, które dostał od Jurka Owsiaka. Kiedy dyrygent orkiestry w 2014 roku usłyszał historię chłopca, zorganizował mu pod blokiem koncert gwiazd. Od tamtej pory panowie się przyjaźnią

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra po raz 25. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na oddziały dla noworodków i pomoc dla osób starszych.

 

TOK FM PREMIUM