Kierwiński: PO będzie zbierać podpisy pod referendum ws. reformy edukacji. W akcji wesprzemy ZNP

- To co proponuje PiS to niszczenie polskiej edukacji, cofanie jej o wiele lat wstecz. Będziemy głównym partnerem ZNP w procedurze referendalnej - zapowiedział w Poranku Radia TOK FM Marcin Kierwinski. Poseł PO potwierdził też, że Platforma weźmie czynny udział w zbiórce podpisów ws. ogólnokrajowego referendum.

Prowadząca Poranek w Radiu TOK FM przypomniała słowa minister edukacji z czasów rządów PO-PSL. Przy okazji wprowadzenia reformy dotyczącej sześciolatków, Kluzik-Rostkowska mówiła, że zmiany wchodzą w życie, bo tak zdecydowała większość parlamentarna. - Czy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Teraz większości parlamentarna zdecydowała, że zlikwiduje gimnazja - przypomniała posłowi PO Dominika Wielowieyska.

- Można rozpatrywać, czy nasze decyzje z zeszłej kadencji, jeżeli chodzi o sześciolatki, w kontekście - jak ocenili to obywatele, były błędne. Natomiast nie porównywałbym tej decyzji dotyczącej jednego konkretnego rocznika dzieci, z decyzjami dotyczącymi fundamentów całej polskiej edukacji - ripostował Marcin Kierwiński.  

Reforma edukacji jest po to, by napisać na nowo polską historię

- Ta reforma była przygotowywana na kolanie, nie wiemy, ile ona kosztuje. Koszty są przerzucane na samorządy nie pytając ich wcale, czy są wstanie te koszty udźwignąć, I na sam koniec przygotowywane są nowe podstawy programowe bez jakiegokolwiek przemyślenia - mówił Kierwiński.

Jestem daleki od teorii spiskowych, ale te głosy, które mówią, że reforma edukacji ma służyć temu, by napisać na nowo polską historię, aby na nowo przygotować podstawy programowe, żeby były one zgodne z takim myśleniem o człowieku stworzonym przez PiS, mają niestety wiele prawdy

- podsumował poseł PO.

Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system szkolny w Polsce. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe. Reforma rozpocznie się 1 września 2017 r.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie nowego ustroju szkolnego. Od początku poparcie dla tej inicjatywy zapowiedzieli przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Razem, Inicjatywy Polska, OPZZ, ruchów rodzicielskich oraz "Koalicji NIE dla chaosu w szkole.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Kierwiński: PO będzie zbierać podpisy pod referendum ws. reformy edukacji. W akcji wesprzemy ZNP
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Ten co dokonywal zniszcen w systemie edukacyjnym zostal sowicie wynagrodzony przez wrogow Polski.

 • cynnik2

  Oceniono 4 razy 0

  "...niszczenie polskiej edukacji, cofanie jej o wiele lat wstecz. "
  -------------------
  PiS to nie moja bajka, ale nie rozumiem, dlaczego odtworzenie np. szkolnictwa zawodowego to cofanie czy niszczenie edukacji.
  Dla mnie np. trzyletnie liceum to było zniszczenie edukacji - taka zasadnicza, trzyletnia szkoła zawodowa dla pseudo-intelektualistów z udawaną, idiotyczną, testową maturą.
  Fakty, podajcie fakty, panie i panowie z PO - jakie macie argumenty?
  A że będzie na początku chaos i dziadostwo, to jest Polska, czyli nic nowego.

  Jeszcze niedawno takie same wrzaski były przy wprowadzaniu gimnazjów, że cofanie itd.

 • fortuna1972

  Oceniono 4 razy 0

  Referendum teraz, gdy już wszystko zostało pozamiatane piórem Maliniaka? Te podpisy trzeba było zacząć zbierać rok temu i prać nimi po pyskach PiS-dzielców, przypominając im bezustannie łgarstwa wyborcze o "rządzeniu przy pomocy referendów". Teraz możecie cmoknąć ich w pompkę.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 3 razy -1

  Im gorzej, tym lepiej.... rude oszusty chwytają się nawet brzytwy by z do koryta się dopchać........ Chcieli zrobić w Polsc Majdan, chcieli zrobić w Polsce Ukrainę - NIE UDAŁO SIĘ............ będą teraz ryć wszędzie - byle tylko mogli żreć polędwiczki za nasze pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX