Kilkanaście sekund o WOŚP w "Wiadomościach". Żenada? Dyrektor TVP Historia broni się: Tyle mniej więcej w Polsacie było

- Dlaczego mamy współpracować z kimś, kto w nas nawala? A dlaczego wasze media nie wspierają akcji Caritasu? - pytał w Poranku TOK FM Piotr Gursztyn, dyrektor TVP Historia.

- To jest tak czysta sprawa, że to w ogóle nie powinno budzić emocji - mówiła o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka". - O co jest spór? Że chcemy pomagać? Że chcemy dawać własne pieniądze na to, żeby można było kupować sprzęt dla szpitali, dla domów starców? Nie rozumiem, dlaczego to się dzieje. Tylko dlatego, że to jest człowiek "nie po naszej stronie" - stwierdziła.

Akcja WOŚP nie skończyła się w niedzielę. Na stronie charytatywni.allegro.pl wciąż można wylicytować "zastawę rodową" TOK FM z podpisami wszystkich prowadzących poranki Radia TOK FM, jest też występ w radiu - przygotowanie i przeczytanie autorskiego serwisu i miniatura statuetki, którą dostał Robert Biedroń. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

"'Czarnym' zawsze można dowalić"

- TVP nie chciała się angażować? - pytała Dominika Wielowieyska Piotra Gursztyna, dyrektora TVP Historia. Telewizja publiczna nie zajmowała się niedzielnym finałem akcji. W "Wiadomościach" wydarzeniu poświęcono 14 sekund. - To jest akcja TVN-owska, więc poinformowaliśmy i tyle. Polsat też nie informował zbyt wiele - odpowiedział. - Na stronie Krytyki Politycznej nie ma ani słowa o WOŚP - zaznaczył publicysta.

- Nie jesteśmy medium niusowym, tylko opiniowym - ripostował jej redaktor naczelny, Sławomir Sierakowski. - Na portalu Lewica.pl jest zmasowana krytyka WOŚP jako instytucji, która jest protezą obowiązków państwa - ciągnął Gursztyn. - Przypomnę, że Caritas też jest atakowany, tylko to nie budzi takich emocji, bo to Kościół. "Czarnym" zawsze można dowalić - ironizował.

"Ty jak zwykle tonem tetryczejącego kaznodziei..."

- Bardzo popieram Caritas. To jest fantastyczna instytucja w Polsce, która robi same dobre rzeczy - oceniał Sierakowski. - Piotrek, powiesz to samo o WOŚP? - pytał.

- Dobrze, że WOŚP działa, ale z drugiej strony nie można odbierać ludziom prawa do krytyki - stwierdził dyrektor TVP Historia. - Ty zawsze mówisz "ale, trochę tak, trochę może nie" itd. - zarzucił mu naczelny KP. - A ty jak zwykle tym tonem starzejącego się, tetryczejącego kaznodziei, który z wiekiem robi się coraz bardziej nieznośny - odparował Gursztyn.

"Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem"

- Dlaczego teraz TVP się z tego wycofało? - dopytywała Wielowieyska. - Dlaczego mamy współpracować z kimś, kto w nas nawala? A dlaczego wasze media nie wspierają akcji Caritasu? - mówił dziennikarz.

- Gdyby Caritas wystąpił do konkretnych mediów, żeby wspierały to czy inne przedsięwzięcie, to nie słyszałam o sytuacji, w której jakieś medium by odmówiło - odpowiedziała Wielowieyska. - Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem - skomentował te słowa Gursztyn.

- 14 sekund w "Wiadomościach" telewizji publicznej to jest żenada - ocenił Sierakowski. - Tyle mniej więcej w Polsacie było - bronił Gursztyn.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Kilkanaście sekund o WOŚP w "Wiadomościach". Żenada? Dyrektor TVP Historia broni się: Tyle mniej więcej w Polsacie było
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 13 razy 7

  Typowe pisowskie odwracanie kota ogonem. Oni nigdy nie wstaną z kolan swoich frustracji i obsesji. Czekam na implozję oblężonej twierdzy głupoty. Szkoda, że wybuch pokryje fekaliami również racjonalną część narodu.

 • skandy5

  Oceniono 10 razy 6

  Caritas to głównie dotacje samorządowe i rządowe, rozdawanie unijnej pomocy żywnościowej. W małym stopniu także zbiórki pośród wiernych.

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 6

  .
  ... "Dobra Zmiana na Gorsze" trwa....

  Ciekawe, kiedy ludzie pokapują, że opłaty abonamentowe to składka partyjna na PiS?

 • depepoz

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Gursztyn, czy po tej wypowiedzi pańska małżonka jeszcze wpuszcza pana do łózka? Spodziewam się, że nie, bo niejednokrotnie kobiety okazywały się bardziej uczciwe i myślące od przypisanych do nich samców-przygłupów.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 9 razy 3

  Radzę spojrzeć na wiadomości inaczej.
  Nie pokazywali? i dobrze. W puszkach było więcej niż kiedykolwiek !!!
  Naród zmądrzał i nie jest już taki głupi jak Kurskiemu się wydaje.

 • kromekatomek

  Oceniono 9 razy 3

  Mocherowe krasnoludy wracać do pieczar.

 • jerzykkur38

  Oceniono 6 razy 2

  Dał nam przykład pan Gursztyn,jakimi cechami powinien charakteryzować się prawdziwy Polak,prawdziwy katolik,prawdziwy patriota.Odstręczające.Brrr !

 • valentin1943

  Oceniono 6 razy 2

  Zapraszanie do audycji z jednej strony koneserów malarstwa Moneta a z drugiej wielbicieli obrazów jeleni na rykowisku jest głupie dlatego, że strony mówią zupełnie innymi językami. Gursztyny, Agatony, Lisicki, Rymanowski, Szułdrzyński czy Stankiewicz odwracają kota ogonem i powodują, że słuchacz ma dość takiej dyskusji. Zrozumiał to Jarosław Kuźniar i do dyskusji zaprasza wielbicieli Picasso, van Gogha, Maneta, Moneta czy Matejki i dyskusja jest interesująca dla słuchacza.

 • miw.d

  Oceniono 6 razy 2

  Myślę, że to jest niegłupie PRZYGLĄDAĆ SIĘ AKCJOM CHARYTATYWNYM CARITASU,
  a najlepiej, jeśli to zrobi Matka Kurka, a potem reszta Polski i itp. itd.:)) Ona jest bardzo wnikliwa, tylko co na to Caritas panie Gursztynie? Czy pan tę wypowiedź skonsultował z Caritasem?:))) Czy Caritas by sobie tego życzył? Gdyby tak było, przy każdej akcji byłaby i telewizja i fajerwerki ... sam pan wie, jesteśmy państwem wyznaniowym, kto by im odmówił:))
  Oj coś tak czuje, że się panu Gursztynie zbierze, oj zbierze, wychodzisz pan przed szereg i zwracasz uwagę:))))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX