Komentarze (154)
Prezydent Poznania: Niech Kaczyński zastanowi się nad kadencyjnością w Sejmie. On jest w polityce od '90 roku...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ulanzalasem

  Oceniono 6 razy 4

  PiS boi się, że nie wygra wyborów samorządowych ? A raczej wygra, ale nie tak zdecydowanie jak parlamentarne gdzie mają samodzielną większość ?
  Do tego PiS wygra pewnie w wielu pomniejszych miejscowościach, ale są/były bastiony SLD, Platformy, PSLu. W dużych miastach będą ciężkie boje i jeśli PO/NO czy lokalne komitety się sprężą to obronią parę ważnych miast, miejsc.
  To takie lekko chamskie czy małostkowe...zmiana, grzebanie w przepisach przed wyborami...ale najbliższymi - czyli pod swoją partię. I czym ten PiS się różni pozytywnie od poprzedników ? Gdyby chcieli pokazać klasę powiedzieliby zmiany wejdą od kolejnych, a nie najbliższych wyborów. Przecież wszyscy wiemy jak PiS piszczał jak PO chciała słusznie czy nie coś zmienić w różnych dziedzinach prawa np. TK. I co sami zrobili ? Tak PO pierwsza zachowała się źle, próbowali przepchnąć sędziów, ale to zablokowano. A PiS powołuje się na...argument tego, że ktoś chciał pierwszy złamać prawo to oni mogą robić tak samo źle ?! To jest ta dobra zmiana ? Ta poprawa ? I oni poszli dużo dalej, zero hamulców, mianują tych, których nie mogli, nie mianują tych których powinni, nie publikują wyroków, a raczej publikują te...które im pasują. Gdzie jest ta pozytywna zmiana, może mi jakiś wyborca PiSu odpowie ? Bo ja nie twierdzę, że PO była świetna i że chcę ich powrotu, ale to oczywiste, że PiS działa jeszcze gorzej w tych samych kwestiach.

 • thorsdotter

  Oceniono 3 razy 3

  niby Kaczuszka nie lubi WOŚP, a tu proszę - chce zasiadać w ławie do końca świata i jeden dzień dłużej...

  a reszta wyp.......

 • norbertrabarbar

  Oceniono 5 razy 3

  Kaczyński jest przyspawany do koryta od 1989 roku. KADENCYJNOŚĆ? TAK!!!

 • matyldaleona

  Oceniono 5 razy 3

  "Przecież on (JK) jest posłem, bo chyba nic innego nie potrafi, jest w polityce od ‘90 roku." - Dokładnie tak! W końcu ktoś uchwycił sedno sprawy!

 • mielocyt

  Oceniono 5 razy 3

  To jest przerażająca wizja - wtedy PiS zawłaszczy całkowicie Polskę. Prawo nie może działać wstecz, ale kto będzie pilnował przestrzegania prawa? [pytanie retoryczne]. Będzie ABSOLUTNA władza JEDNEGO człowieka. To już kiedyś było (Niemcy, ZSRR) i jest obecnie (Węgry, Białoruś, Turcja, Korea Pn). Pytanie (ciągle mam nadzieję, że nie retoryczne) przed wszystkim do fanatyków PiS: czy naprawdę tego chcecie? Zastanówcie się chociaż przez chwilę, zanim będzie za późno!

 • wolverine_14

  Oceniono 17 razy 3

  Prezydent Poznania głupoty wyygaduje. Kaczyński jest w polityce przynajmniej od 1989 kiedy to został senatorem.

 • Oceniono 2 razy 2

  te zmiany to tylko pretekst, aby procedować w sprawie ordynacji, gdzie przeforsują takie zasady liczenia mandatów, aby wyniki były korzystne dla PIS. Tak, jak likwidacja gimnazjów jest konieczna tylko po to, aby dokonać zmian w programach nauczania głównie historii. Oczywiście dziś jeszcze nikt tego nie udowodnił, o czym wszyscy wiemy, ale poczekajmy, a zobaczymy podręczniki i wszystko będzie jasne. Druga prawda, to ciekawe, kto będzie te podręczniki drukował????????

 • stanislaw50

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem za dwukadencyjnością wszędzie. Niech ona dotyczy również i posłów, tak jak Jaruś I PREZIO KC PiS obmyślił sobie. Bo w obu izbach mnóstwo geriatryków, którzy mówią o czymś o czym sami nie wiedzą. Głosują na dwie ręce, i obłudnie udają JEZUSKÓW !!!SMIEPRZAJ DZIADU Jarosławie !!!
  Daj żyć i rządzić młodym wykształconym, mądrym, uczciwym i sprawiedliwym bez obciążeń POLAKOM !!!
  To jedynie co doskonale potrafisz czynić to skłócać i dzielić POLAKÓW, nie kierując się wcale PATRIOTYZMEM, a jedynie własnym EGOIZMEM !!!
  Więc spieprzaj dziadu !!!!
  demos

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 2 razy 2

  no własnie też to mówię

  przede wszystkim kliki partyjne w sejmie

 • tableslaw

  Oceniono 4 razy 2

  Kadencyjnosc to nie jest najwiekszy problem. Podstawowym kryterium do wykonywania mandatu posla powinny byc obowiazkowe, okresowe badania stanu zdrowia szczegolowe badania psychiatryczne oraz odpowiednie wyksztalcenie. Ciekawy jestem jaki procent obecnych poslow opowiedzialaby sie za tym pomyslem i dlaczego tak malo?

 • stanislaw50

  Oceniono 2 razy 2

  Jak KACZYŃSKI PREZES KC PiS chce bawić się w uzdrawianie POLSKI, to niech czyni to uczciwie, a nie dalej MANIPULUJE w imie głupi NARÓD to kupi.
  Nie kupi posrańcu, bo jak jesteś za KADENCYJNOŚCIA dwukrotną, to;
  - po pierwsze niech ona dotyczy tak jak obecnie URZĘDU PREZYDENTA,
  - po drugie POSŁÓW i SENTAORÓW - wiesz prezesie, że jesteście do ZASTĄPIENIA, przez ludzi młodych, wykształconych, mądrych, uczciwych, nie obarczonych najnowszą historia, nie poszukujących KOMBATANCTWA i ŚLEPEGO ODWETU jak ty to robisz KACZORZE ŻOLIBORSKI, zakłamany i manipulujący naiwnymi wyborcami,
  NAPRAWDĘ POSŁOWIE i SENATOROWIE są do ZASTĄPIENIA, poczynając od ciebie OBŁUDNEGO PSEUDO-REFORMATORA !!!!
  - po trzecie niech to dotyczy I radnych I wójtów, burmistrzów i prezydentów miast .
  Ale pajacu wiesz, że stara RZYMSKA ZASADA z przed ponad dwóch tysięcy lat mówi, że prawo stanowione nie działa wstecz SKLEROTYKU ZAPRZANY !!!!
  Więc prawo niech będzie prawem, a nie wymysłem FASZYZUJACEGO POLSKĘ DYKTATORA !!!!
  demos

 • ewulka987

  Oceniono 2 razy 2

  Niech Kaczyński zacznie promowanie "kadencyjności" od siebie i złoży deklarację ,że on już więcej nie będzie kandydował na posła sejmu, bo swój limit przekroczył wielokrotnie.

 • vomiting_frog

  Oceniono 2 razy 2

  Niech też kwestie wieku emerytalnego przemyśli.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Kali być Kali.

 • janekteleranek

  Oceniono 2 razy 2

  podpisuję się obiema rękami pod potrzebą wymieszania doświadczonych polityków z ludźmi spoza polityki (biznes, kultura, etc.)

 • enedue3

  Oceniono 4 razy 2

  Dlaczego nie wprowadza kadencyjności posłów ? Tutaj też widzę szkodników w każdej partii, którzy nigdy nie pracowali w gospodarce, tylko ich zajęciem jest konsumowanie darmowych obiadów w Sejmie, otrzymywanie wysokich diet poselskich, ujadanie z mównicy i "stafirowanie" się po korytarzach gmachów telewizji.

  Osiem lat bycia posłem następuje kompletna demoralizacja społeczna!!!

 • wioletta245

  Oceniono 4 razy 2

  Czas ,aby odszedł

 • burn74

  Oceniono 2 razy 2

  Przypomnę,że i na tym polu /skrócenie kadecji/ ugrupowanie Palikota startowało w wyborach,tzn.wprowadzenie kadencyjności posłów i senatorów /max.dwie kadencje/,aczkolwiek Senat po ewentualnej wygranej byłby zlikwidowany. No,ale Polacy wybrali,jak wybrali...

 • Janusz Wujek

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński powinien zacząć od kadencyjności posłów i senatorów,a samorządy niechh zostawi w spokoju

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  Całe swoje życie ten KONUS nic nie robił tylko POLITYKOWAŁ.
  ON ma się DOBRZE a WY durne MOHERY???
  Chleb od poniedziałku podrożał 10% ,wszystko drożeje w oczach.

 • Hipolit Iwanicki

  Oceniono 1 raz 1

  Dwie kadencje w sejmie lub senacie trzeba wprowadzić,bo tam towarzystwo wzajemnej adoracji trochę się zasiedziało i stracili kontakt z rzeczywistością bawiąc się w podchody i snując intrygi za nasze pieniądze.Znam burmistrza,który pełni tę funkcję od początku nowej Polski i gmina jest w czołówce gmin w Polsce,bo jest dobrym gospodarzem i zna potrzeby mieszkańców.Kubeł zimnej wody przydałby się na głowy tym ,,szybkim" reformatorom,bo wyleją dziecko z kąpielą.

 • strykasia

  Oceniono 1 raz 1

  konus bardzo dobrze wie, że nie wygra kolejnych wyborów, więc należy tak zmienić ordynację wyborczą(a raczej okręgi wyborcze), żeby wygrał PIS. Przyda się też jakaś manipulacja przy urnach i fałoszowanie wyborów. I pewnie dlatego nie poruszył kadencyjności posłów, bo ten nieudacznik potrafi żyć tylko na koszt państwa, obywateli. Nie przepracował w życiu ani jednego dnia w normalnej firmie. Moze czas na emeryturę, posle Kaczyński, kochany?

 • honkers

  Oceniono 1 raz 1

  Jest to kolejny bardzo groźny i paranoiczny pomysł osła, który dąży do destrukcji pąństwa. Popatrzcie tylko na miasta w których prezydenci są dłużej niż dwie kadencje. Miasta się rozwijają, kwitną i nie są miejscem na PiSowskie podjazdy, podłości i wszechobecny nepotyzm i głupotę.

 • napohybel.live

  Oceniono 1 raz 1

  Polska była złotym dzieckiem wśród nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
  Przez Kaczyńskiego staje się beznadziejnym przypadkiem.

  Ten rząd to tylko rozszerzona działalność sekty PiS. Polska nierządem stoi.

 • komercyjny02

  Oceniono 1 raz 1

  Wy już więcej nie podpowiadajcie Jarkowi rozwiązania w stylu: "jest zgoda na powszechną kadencyjność, pod warunkiem, że obejmie ona również ciebie". Bo Jarek rzeczywiście ten warunek przyjmie i złoży swój mandat poselski.

  Tyle, że jako nie-poseł wciąż pozostanie on dysponentem decyzji politycznych, zaś miejscem odpraw dla "swoich" stanie się Instytut Lecha Kaczyńskiego (informacja dla niezorientowanych: część domu, w którym mieszka Jarosław). W końcu nawet obecnie nie jest ani premierem, ani Prezydentem, ani nawet marszałkiem Sejmu, a jednak . . .

 • baj62

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Jaśkowiak, jak Kaczyński zarządzi zmiane ordynacji to na pewno będzie to kuriozum, w ordynacji znajdzie sie zapis że PiS i JK bedą dzierżyc władzę do śmierci, a inni doo 2 kqdencji i to jeszcze pod grożbą pozbawienia funkcji za byle głupotę.

 • an35m

  Oceniono 1 raz 1

  niestety, nasze w większości negatywne opinie w sprawie pomysłu posła kaczyńskiego, i tak nic nie zdziałają. I tak zrobią tak jak on chce. Jak ze wszystkim. Dąży do władzy absolutnej i nie widzę w tym kraju siły, która mogłaby tego oszołoma powstrzymać.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 1

  kadencyjność w sejmie - TAK

  bo nie tworzą się jakieś cesarskie nawyki, układy i koterie

  zwracam uwage, że na ZACHODZIE chyba nigdzie nie zdarza się by szefem partii był jeden i ten sam cham, kóry sam decyduje kto będzie a kto nie w partii - tam po wyborach zwykle zmieniaja się - sprawdźcie ilu było ostatnio szefów partii w UK choćby

 • obidient1

  Oceniono 3 razy 1

  Kadencyjność ( więcej niż dwie) w sejmie jest bardzo niebezpieczna bo odrywa posłów od rzeczywistości. Jak pan prezes jest posłem od 90 roku to on niema pojęcia o zwykłych sprawach. Jak tacy ludzie oderwani od rzeczywistości mogą rządzić Polską dobrze?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 1

  kkes

  niektórzy mówią kołku

  co mamy tylko rozmawiac o tym o czym łaskawie zadecyduje twój prezesik?

 • dryl1

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Nowoczesna , pogonić tych dziadków.

 • jan_sobczak1

  0

  Powiatowe i gminne mafie samorządowe już robią w portki.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Ten przypadek moze mowic o niezwyklej udolnosci swoich rzadow slwane rondo kapiniera przebudowywal ponad 10 lat i jakos to miejscowym nie przeszkadzalo zeby wybierac te oferme na kolejne kadencje.

 • kot2ka

  Oceniono 4 razy 0

  Nowa propozycja PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej do samorządów, jest ze wszelkich miar bardzo słuszna !!! Kadencyjność najwyższych władz w samorządach powinna być ograniczona najwyżej do 2 kadencji !!! Jest bardzo wiele przypadków w gminach że prezydenci czy inni pawie są przyspawani do swych stanowisk, a z tego rodzi się same zło !!! Powstają mafie kolesi, nepotyzm kwitnie na potęgę, kombinacji finansowych nie ma końca gdyż czuję się takie strusie nietykalnymi. Pajęczyna którą szerzą roztacza się na wszelkie gałęzie różnych spółek, a opinię mieszkańców mają takie głąby w głębokim poważaniu !!!! Tylko ograniczenie władzy takim szkodnikom w podejmowaniu wszelkich decyzji, może w jakiś sposób ratować samorządy !!!! Precz z sitwami, przecz z kolesiostwem i układami rodzinnymi, precz z okradaniem mieszkańców !!!!

 • mam1956

  Oceniono 8 razy 0

  Dwie kadencje, to dobre rozwiązanie. Trzeba dopuścić większą grupę obywateli do wybieralnych stanowisk. Popieram Lublinianin MM

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz -1

  Prezydent wybierany w wyborach powszechnych nie może sprawować urzędu dłużej niż dwie kadencje, więc niby dlaczego nie prezydenci miast, burmistrze i wójtowie.

  Może wreszcie tacy co poza polityką, bez politycznych koneksji, nie zarobiliby na chleb przestaną się pchać do polityki, a jak już się wepchają to nie będzie dla nich dożywotnia posada, bo na razie na poziomie samorządów lokalnych fucha burmistrza, czy wójta to bardzo często bezterminowe świadczenia przedemerytalne dla regionalnych Misiewiczów i takich tam.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz -1

  Akurat kamery w lokalach wyborczych to dobry pomysł. Przez to PSL sejmiki straci. Nie ma sejmików, nie ma kasy, PSL z polityki wychodzi, bo siedzenie w polityce bez kasy to kiepski interes dla PSL.

 • kkes

  Oceniono 3 razy -1

  O czym ten kołek bredzi? Kto mówi o kadencyjności w sejmie?

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy -1

  Prezydent Poznania: Niech Kaczyński zastanowi się nad kadencyjnością w Sejmie.
  ++++++++++++++++++++++++++++++
  Ale pojechał!
  Panie kochany, posłowie to jak radni, ich nie obowiązuje kadencyjność.
  Ograniczenia mają dotyczyć stanowisk jednoosobowych, wójt, burmistrz, prezydent, starosta.
  Prezydentem Polski można być 2 kadencje, a prezydentem Poznania dłuzej?.

 • invest_pl

  Oceniono 3 razy -1

  a ile było utyskiwania na wyborców że zamiast DOŚWIADCZENIA ( PO, SLD, PSL) wybrali tylu nowych posłów (KUKIZ, .N) - a teraz kadencyjność? Nie ma jak ugryźć Jarka bo nie macie wpływu na statut PiS. Może tam być prezesem do śmierci albo jeszcze dłużej.

 • entymolog

  Oceniono 5 razy -1

  Akurat ten pomysł PiS jest dobry. W samorządach jest za dużo skostnienia spowodowanego właśnie przez wieloletnich wójtów i prezydentów, takich jak pan Grobelny w Poznaniu.

 • kontest_two

  Oceniono 4 razy -2

  Ci, którzy bezrozumnie postulują wprowadzenie kadencyjności w parlamencie, zapominają, że do sejmu wybieramy partie a w wyborach samorządowych wybieramy konkretne osoby.
  Wobec tego, gdyby przychylić się do ich postulatu wprowadzenia kadencyjności w parlamencie, to obecnie poza parlamentem powinny być PO, PiS i PSL. Tego chcecie?
  Natomiast nie widzę uzasadnienia, żeby prezydent miasta albo inny burmistrz mógł sprawować swój urząd w nieskończoność skoro prezydentem RP można być dwie kadencje.

 • lukask73

  Oceniono 7 razy -3

  Dobra riposta. Chciałbym tylko uzmysłowić p. Prezydentowi Poznania, że praca w biznesie to nie tylko bycie "z zawodu dyrektorem". 50-60 godzin nie jest niczym mocno niezwykłym. Życzę p. Prezydentowi, żeby miał okazję porobić trochę biznesu na rynku, a nie w otoczeniu jednostek budżetowych, tak jak to było przed prezydenturą.

 • invest_pl

  Oceniono 7 razy -3

  Jaśkowiak - dziadek rowerowy. Poznaniacy już mają go dość a nieliczne lemingi kłapią pyszczkami.

 • wuetend

  Oceniono 6 razy -4

  2481 gmin w Polsce, 316 powiatów, 16 województw. Na czerskich szpaltach mamy w koło Macieju: Roberta Biedronia, Jacka Jaśkowiaka, Wadima Tyszkiewicza.

 • maras63

  Oceniono 8 razy -4

  Łaskawie zapomniał wymienić Kwaśniewskiego, który w polityce był od 1977:-))))) Wiadomo jednak, że różowym blisko do czerwonych. Czasami aż tak, że trudno rozróżnić.

 • z_b2

  Oceniono 6 razy -4

  Pan prezydent nie rozróżnia władzy ustawodawczej od wykonawczej a chodzi na marsze KOD-u.
  Kaczyński nigdy nie był w administracji samorządowej.

 • kontest_two

  Oceniono 6 razy -4

  Chyba coś słabo Pan sobie radzi w tym biznesie albo ten biznes daje sobie doskonale radę bez Pana, skoro porzucił go pan na osiem lat? Nie znam żadnego przedsiębiorcy, twórcy i animatora swojego przedsiębiorstwa, który:
  1. chwaliłby się 50 - 60 godzinnym tygodniem pracy;
  2. porzucił swoje przedsiębiorstwo na osiem lat.
  A może myli Pan bycie przedsiębiorcą z pracą w jakimś korpo, bo TO NIE TO SAMO!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX