"To będzie spotkanie bez przecieków" - Haszczyński o wizycie Merkel

- Kanclerz przyjeżdża pewnie po to, by usłyszeć z ust Jarosława Kaczyńskiego kilka informacji na temat tego, jaka jest jego wizja Europy - oceniał w TOK FM Jerzy Haszczyński z "Rz". Angela Merkel poza prezesem PiS rozmawiać będzie z premier Szyło, prezydentem Dudą i liderami opozycji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jarosław Kaczyński, od czasu przejęcia władzy przez PiS, nie miał jeszcze okazji rozmawiać z kanclerz Niemiec.

- Kanclerz Merkel przyjeżdża, by usłyszę z ust Jarosława Kaczyńskiego kilka informacji, na temat jego wizji Europy. Polska sygnalizuje różne pomysły, głównie w mediach, ale nie jest to powiedziane wprost. Merkel chce poznać zdanie głównej osoby w Polsce na temat reformy UE, tego jakie są dla Polski granice kompromisu - mówił Jerzy Haszczyński w "Poranku Radia TOK FM".

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" zwrócił uwagę, że są tacy, którzy uważają, że Merkel chce przed wyborami w Niemczech "przyklepać sprawę Donalda Tuska".

- Mam świadomość, że to co ustalą te dwie najbardziej wpływowe osoby w naszych krajach, nie wydostanie się na zewnątrz. To będzie spotkanie bez przecieków - uważa Haszczyński.

TOK FM PREMIUM