Budka o "wielkim oszustwie" Ziobry: Tu chodzi o obsadzenie 500 etatów ludźmi zależnymi od PiS

- Ziobro proponuje rzeczy, które z poprawą działania wymiaru sprawiedliwości nie mają nic wspólnego. Proponuje upolitycznienie KRS-u tylko po to, by nieobsadzone 500 etatów sędziowskich oddać ludziom podporządkowanym PiS i politykom - tak Borys Budka ocenia zapowiadaną reformę sądownictwa.

- Jednym wielkim oszustwem jest mówienie, że ta sprawa (reforma KRS) spowoduje sprawniejsze funkcjonowanie sądów, czy też większe zaufanie społeczne. I to jest paradoks. Sądy nie cieszą się wyjątkowo dużym zaufaniem społecznym. Ono jest w granicach 35-40 proc., ale decydowanie, kto będzie sędzią chce się oddać instytucji, która pośrednio ma najmniejsze zaufanie, czyli Sejmowi. Ubolewam, bo jestem jednym z 460 posłów. I teraz tej grupie z niskim zaufaniem chce się powierzyć wybieranie sędziów. To jest mydlenie oczu opinii publicznej. To demagogia i populizm - mówił w Poranku Radia TOK FM, były minister sprawiedliwości, poseł PO.

Budka przyznał, że wymiar sprawiedliwości potrzebuje zmian, ale nie mogą one być robione przez "ludzi zakompleksionych, którzy mają osobiste zadry, bo uważają, że zostali skrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości". Poseł PO dodał, że nie ma na myśli tylko Zbigniewa Ziobry, ale również niektóre osoby z kierownictwa resortu sprawiedliwości. 

- Reforma sądownictwa ma polegać na przyspieszeniu procedur, na wyeliminowanie zbędnej biurokracji. Największym problem jest patrzenie na wymiar sprawiedliwości pod kątem prostych sondaży. Jeśli zapytamy, np. dwie osoby, które biją się o alimenty, to obie powiedzą, że są niezadowolone z wymiaru sprawiedliwości, bo jedna z nich powie, że alimenty są za niskie, a druga, że za wysokie. To będzie oznaczało, że 100 proc. osób wychodzących z sądu jest niezadowolonych. Podobnie będzie jeśli o zdanie zapytamy osadzonych - zwrócił uwagę Borys Budka.

W ocenie byłego ministra sprawiedliwości reforma KRS-u to próba wmówienia ludziom, że wymiar sprawiedliwości wymaga terapii szokowej.-  Pod pozorem reformy, chce się upolitycznić wymiar sprawiedliwości - dodał poseł PO.

 

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (193)
Budka o "wielkim oszustwie" Ziobry: Tu chodzi o obsadzenie 500 etatów ludźmi zależnymi od PiS
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 33

  jak nie wiadomo o co chodzi w jakiejś "pisowskiej reformie" - to wiadomo że chodzi o posadki - jeszcze tylu Pisiewiczów bez matury czeka na państwowy wikt i opierunek!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 37 razy 29

  reżim Erdogana (nie przez przypadek fundamentalistyczny i prawicowy) w Turcji zwolnił 4.5 tysiaca urzednmików

  a ilu zwolnił reżim PISlamski...????

  przeciez misiewicze ida w tysiace o ile nie dziesiątki tysięcy

 • spluwa-orginal

  Oceniono 42 razy 24

  Panie Budka mogliscie kaczegosyna Ziobro przed Trybunalem postawic , ale kilku waszych poslow olalo glosowanie .Po co teraz tyle , jak mowi " prezydent " , jazgotu .

 • jtby

  Oceniono 31 razy 21

  Już raz w powojennej historii Polski sądy były podporządkowane jedynie słusznej, przewodniej sile narodu, która urzeczywistniała "prawdziwe" idee sprawiedliwości społecznej. Wielu ludzi przypłaciło to życiem, na polecenie tej słusznej i przewodniej. Kary śmierci już nie ma, ale zostały wprowadzone lub są planowane do wprowadzenia przepisy, które urzeczywistnią powiedzenie: nie ma ludzi niewinnych są tylko jeszcze nie przesłuchani lub źle przesłuchani. Nikt nie może być pewien swojego mienia, zdrowia i życia, ani swojej rodziny, póki rządzi PiS.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 24 razy 20

  Ładnie się panna Zbysia dzisiaj umalowała. Prawie jak Ela Cośtamcośtam.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 18 razy 16

  Prokuratorów już mają - teraz sędziowie i Jarek będzie mógł sam wydawać wyroki. Nawet bez czytania akt!

 • hunter1111

  Oceniono 22 razy 16

  zadna z zmian pis nie byla dobra dla panstwa ale zawsze dla pis haha i pisewiczow

 • elenem

  Oceniono 20 razy 14

  Zgadzam się w 100% z panem Budką, mądry poseł. To co planuje zrobić Ziobro, to zamach na niezależność sądownictwa.

 • leszek.30

  Oceniono 20 razy 14

  To przecież proste.. PiS-bolszewia buduje swoją V Kolumnę , na wzór faszystowskich Niemiec..!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX