Wielowieyska ostro do służb po wypadku Szydło: Jeśli jesteście pierdołami, to po prostu nie szarżujcie!

- Czy jest w Europie taki kraj, gdzie tylu najważniejszych dostojników, funkcjonariuszy państwa było narażanych na niebezpieczeństwo. Czy jest taki kraj? Ja takiego nie znam - tak sprawę wypadku z udziałem premier Szydło komentuje Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM.

W piątek wieczorem w Oświęcimiu rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier jechał w środku, wyprzedzała na skrzyżowaniu fiata seicento. Jego 21-letni kierowca zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu. Uderzone w dok rządowe audi zjechało z drogi i wpadło na drzewo. W wypadku została poszkodowana premier oraz dwaj funkcjonariusze BOR-u, w tym kierowca. 

W przeglądzie prasy w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę, że Polska jest wyjątkowym krajem w Europie pod względem liczby zdarzeń drogowych z udziałem najważniejszych osób w państwie. 

- Zacznijmy od premiera Millera i Aleksandry Jakubowskiej. Potem mieliśmy katastrofę CASY, potem mieliśmy straszną katastrofę smoleńską. Potem mieliśmy liczne wypadku za czasów PiS: prezydent Andrzej Duda (sparciała opona), wypadek w Izraelu (z udziałem premier Szydło), wcześniej mieliśmy narażenie na niebezpieczeństwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, które też było winą naszych BOR-owców - wyliczała dziennikarka.

To nasza brawura pod hasłem "zmieścisz się śmiało"

- Niech mi państwo powiedzą, czy jest w Europie taki kraj, gdzie tylu najważniejszych dostojników, funkcjonariuszy państwa było narażanych na niebezpieczeństwo. Czy jest taki kraj? Ja takiego kraju nie znam. Jest w tym coś przerażającego, bo to nie ma barwy partyjnej. Tylko jest to nasza brawura pod hasłem "zmieścisz się śmiało". Głupota, brak profesjonalizmu, niekompetencja, coś przerażające. Chciałoby się powiedzieć naszym drogim BOR-owcom i Żandarmerii Wojskowej tak: jeśli jesteście pierdołami to po prostu nie szarżujcie - mówiła w Poranku TOK FM Wielowieyska.

Po prostu się pozabijacie

- Rzadko cytuje tabloidy, ale dzisiaj jest takie hasło w "Fakcie": "Skończcie z amatorszczyzną, bo się pozabijacie". I faktycznie, po prostu się pozabijacie - podsumowała prowadząca.

DOSTĘP PREMIUM