"Tej władzy przez 8 lat towarzyszył apartheid godnościowy. Teraz uważa, że ma prawo do poniżania innych"

- Jest coś w tej władzy, w jej psychologii, jakiś rodzaj pychy, pogardy, która wychodzi codziennie. To ona daje im prawo do poniżania innych, także na drodze - uważa Sławomir Sierakowski, naczelny Krytyki Politycznej.

Publicysta był jednym z gości Godziny Publicystów w Radiu TOK FM. Sierakowski nie ukrywał, że temat kolejnego wypadku z udziałem przedstawiciela obecnej władzy, nieszczególnie go zajmuje. Przyznał jednak, że żal mu 21-letniego kierowcy, który brał udział w wypadku w Oświęcimiu.     

- Nawet jeśli jest winny [kierowca seicento  - red.], to mi go żal. Nie, że PiS jest po drugiej stronie, tylko z taką władzą ciężko się procesować, ciężko z taką władzą uczestniczyć w śledztwie. Mam nadzieję, że rzecznik praw obywatelskich, że inne instytucje, które powinny stawać po stronie neutralności, przestrzegania prawa, rzeczywiście będą pilnowały praw tego człowieka - mówił w Radiu TOK FM Sławomir Sierakowski .

Ta władza ma specjalne prawo do poniżania innych

Zdaniem redaktora naczelnego Krytyki Politycznej, w obecnej władzy jest jakiś rodzaj pychy, pogardy, która codziennie daje o sobie znać.

- Te Misiewicze, do których trzeba salutować, przyszedł jakiś gówniarz z apteki, któremu generałowie mają oddawać honory, jacyś inni koledzy typu ten 21-letni Janniger [Edmund Janniger od 1 grudnia 2016 r. ponownie zatrudniony w MON - red.]. Jest masa takich przypadków codziennych, w których władza sobie robi z Sądu Najwyższego zespół kolesi, z generałów jakieś takie popychadła dla asystentów Macierewicza. Jest codziennie jakiś przykład tego, że ta władza uważa, że jakiś apartheid godnościowy jej towarzyszył przez osiem lat, i to jej dało jakieś specjalne prawo do poniżania wszystkich innych, w tym do poniżania na drodze - podsumował publicysta.  

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (142)
"Tej władzy przez 8 lat towarzyszył apartheid godnościowy. Teraz uważa, że ma prawo do poniżania innych"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 34 razy 32

  Prezes przez tyle lat cierpiał z niedowartościowania wreszcie może się odgryźć. A że zębów ma niewiele i zajęty bardzo wprowadzaniem w życie kolejnych "dobrych zmian" , posługuje się swoimi ludźmi. Nie byliby tacy butni i lekceważący normy, gdyby nie mieli wyraźnego przyzwolenia najjaśniejszego. To on, wdrapawszy się na stołeczek, dzieli, obraża, poniża- oni tylko naśladują.

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 28

  Muszę przyznać rację panu redaktorowi.
  Pis dążył nieustannie do władzy. Jednak traktuje "władzę" wyłącznie jako przywileje. Odpowiedzialność za przyszłość Polski, rozwój gospodarki, los obywateli nie ma dla nich znaczenia. Niestety ale jest to dowodem na wyjątkową małostkowość zarówno szefa partii, jak również "aktywu partyjnego". Jeżeli uda im się utrzymać "władzę" los Polski jest trudny do przewidzenia. Cofniemy się w rozwoju do czasów ... .
  Teraz k... MY.

 • darek.kontakt

  Oceniono 31 razy 23

  Jestem z Oświęcimia. Wszyscy jesteśmy za 21 letnim kierowcą bo wiemy jak Szydłowa jeździ - nawet jak nie była premierem szarżowała swoim Porsche....
  Co do tekstu powyżej PiS to sekta a więc ludzie są omamieni, bezkrytyczni na temat PiSu. Sam widziałem te znicze pod drzewem a dzisiaj jeszcze starsze osoby brały KORĘ Z DRZEWA ! pewnie będzie celebrowana w kościele...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 27 razy 21

  Wiemy już,że pędzili bez sygnału dżwiękowego co najmniej 100/godz.Kłamie policja w żywe oczy,a świadków 22 przesłuchali,ale wzięli pod uwagę tylko zeznanie borowików. Tupet! Nie mogą dziennikarze tej sprawy odpuścic,bo krakowska prokuratora wiadomo w czyich łapkach jest.

 • niezalany

  Oceniono 21 razy 19

  najgorsze jest to że tak bardzo im to przeszkadzało u poprzedników, a dziś przerastają te znianwidzone pierwowzory we wszystkim... niestety lepiej nie będzie

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 27 razy 19

  Przecież zostali namaszczeni do władzy przez kościół katolicki !!!
  Oni są pomazańcami bożymi i wolno im wszystko

 • eski57

  Oceniono 19 razy 17

  aż przykro patrzeć , jak wyższy oficer WP pręży się przed TYM prostakiem , Który – gdyby miał nieco wychowania , pokory i szacunku – zapowiedziałby , że TO jest dla niego żenujące i odmówił takich honorów ! Bardziej oczywiście za ten uwłaczający stan wobec oficerów winien jest minister Macierewicz , bo powinien ustalić – wrócić do obowiązujących w wojsku reguł !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX