Komentarze (36)
Reforma Zalewskiej: Wciąż sporo niewiadomych. Będą przenosić dzieci do innych szkół?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nogard-10

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Zalwewska,poziom pani intektualny,prostota,ba prostactwo typowo polskie,pani widzimisie,bo tak widzi polskie szkolnictwo,JA NIE DAM PRACY PO TZW.SZKOLE POLSKIEJ,CZY SA BRAKI,OGROMNE,TO TEZ PANI DOTYCZY,TO PRYWATA PANI,CZY DZIALANIE PRZECIW TEMU KRAIKOWI,KOPETENCJA PANI ,TO ZAISTE WIEDZA GLUPOTY.

 • awe26

  Oceniono 2 razy 0

  Trudno mi oceniać reformę, bo nie znam dokładnie jej założeń. Na pewno wiem, że wszelkie działania tego ministerstwa są fatalnie komunikowane.
  Jednak zupełnie rozwalają mnie niektóre lamenty... Rodziców, nauczycieli...
  A że całą klasę przeniosą do innego budynku, a że ktoś był nauczycielem w gimnazjum, a teraz będzie w podstawówce, albo w liceum... i będzie musiał od nowa przygotować konspekty lekcji... Nauczyciele powinni popracować w korporacji. Zobaczyć jak to jest jak co pół roku zmienia się struktura organizacyjna, zakresy obowiązków i zadań, jak się robi cięcia kadrowe... A polskim nauczycielom po prostu się należy - praca, lokalizacja pracy i niezmienność programu... A to że trzeba będzie zainstalować inne "kibelki" w szkołach... Szkołę podstawową zmieniałam 3 razy. Pierwszy raz w połowie drugiej klasy, bo rodzice dostali nowe mieszkanie, a nikomu do głowy nie przyszło aby dowozić mnie do starej szkoły chociaż do końca roku szkolnego... Potem jeszcze raz, bo w okolicy wybudowali nową szkołę i było bliżej... Jakoś mi to nie przeszkodziło w nauce i na świadectwach z podstawówki zawsze miałam same piątki... Pamiętam jak za komuny w moim liceum nauczyciele tracili pracę za poglądy polityczne, zamiast w renomowanym liceum musieli pracować w jakichś szkołach na przedmieściach i wszyscy dawali radę. Nikt nie płakał w mediach... A kibelki... Hmm... W podstawówce, gdzie chodzę na fitness (nowa szkoła) są na normalnej wysokości. Czy ergonomia korzystania z łazienek jest inna na szóstoklasisty i ucznia pierwszej klasy gimnazjum?
  I owszem pamiętam płacz i lament gdy powstawały gimnazja i opinie rodziców o tych szkołach.
  Jedno, co jest na pewno fatalne to komunikacja zmiany...

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Znow beda pitolili o spadaniu do drugiej ligi europejskiej o miejscu w kacie salonu europejskiego o wagonie trzeciej predkosci i czwartej klasy i generalnie koncu swiata.

 • s3kwa

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda, że ministrem nie jest Misiewicz, on jest przystojny i inteligentny.
  Jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Kiedy go zaprosi Lis do swej kaczej jamy.

 • aktyntasza

  Oceniono 8 razy -2

  damy radę i dzieci na tym skorzystają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX