"Jeśli Kaczyński mówi o lobbingu, to powinien zażądać dymisji Szyszki"

Wg Marcina Kierwińskiego, liberalizacja przepisów dot. wycinki drzew powinna skończyć się dymisjami. Tym bardziej, że sam prezes PiS mówi o lobbingu. Kierwiński przypomniał w TOK FM, że poprawkę dot. wycinki drzew zgłosili posłowie PiS, "którzy formalnie podlegają Kaczyńskiemu".

- Jeśli doszło do lobbingu, to w najbliższym otoczeniu prezesa. Bo to był projekt poselski. PiS wysyła projekty szybką ścieżką poselską, żeby nie przeprowadzać konsultacji, nie rozmawiać z ekspertami. I dlatego zdarzają się takie wpadki. A to bardzo drogo kosztuje - mówił poseł PO w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Kierwińskiego, skoro prezes PiS mówi o możliwym lobbingu ws. liberalizacji przepisów dotyczących wycinania drzew, to kolejnym krokiem powinny być dymisje. - Na pewno powinien zażądać dymisji min. Szyszki.

Min. Jan Szyszko konsekwentnie broni nowelizacji. Jak stwierdził dziś w PR, pojawił się "wielki krzyk o to, że ktoś posadził sobie drzewo, a teraz ma prawo je wyciąć". Przekonywał, że dzięki temu, że właściciele działek mogą bez zdobywania zgód wycinać... "więcej drzew będzie sadzonych na działkach prywatnych niż w tej chwili".

Jarosław Kaczyński o możliwym nacisku lobbystów, ws. liberalizacji przepisów dotyczących wycinania drzew, mówił podczas spotkania z działaczami PiS z Warszawy i okolicznych gmin.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (70)
"Jeśli Kaczyński mówi o lobbingu, to powinien zażądać dymisji Szyszki"
Zaloguj się
 • checho-fil

  Oceniono 22 razy 18

  A miało być tak pięknie. Bogobojni patrioci nawiedzeni przez świętego ducha wymodlonego przez naszych miłujących bliźniego i ubóstwo księży katolickich. A wyszło jak zawsze - jedno wielkie GÓWNO.

 • fielmon

  Oceniono 19 razy 15

  Rydzyk nie pozwoli na dymisję. Jeśli ktoś myśli,że rządzi Kaczyński to się myli. Rządzi nami imperium Rydzyka i Pis z nim nie zadrze.

 • maaac

  Oceniono 13 razy 13

  Wesoło. jeden PiSowiec mówi tak, drugi inaczej. No a czyja wina według trolli? Ano jak zawsze GW.

 • azotanpotasu

  Oceniono 12 razy 12

  to bardzo logiczne panie szyszko- dzieki barbarzynskiej wycince, bedzie wiecej drzew. Brawo logika pis

 • e-komentarz

  Oceniono 11 razy 11

  Dymisja Szyszki czy Macierewicza? Albo choćby Misiewicza? Odnoszę wrażenie że prezes coraz mniej może, że faktyczne rządy są coraz bardziej w rękach nie zawsze odpowiedzialnych ministrów. Dobrze nam tak, sami tego chcieliśmy (a przynajmniej większość dająca pisiakom samodzielną władzę).

 • kurnadziad

  Oceniono 12 razy 10

  Ten cały Szyszko to juz z twarzy wygląda nieciekawie: jak zapijaczony stryjek z prowincji. Taką też posiada mentalność. Chłop zywemu nie psepuści!, a co!

 • kurnadziad

  Oceniono 9 razy 9

  Swoją drogą, ciekawe w jakiej wysokości łapówę przyjął Szyszko od lobby developerskiego...? Ktoś wie? Może CBA zajęłoby się sprawą, co?

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 8 razy 8

  Ta fioletowa na gębie moczymorda jest bezpieczna; Ciepły Jaruś obsadza ministerialne stołki najtępszymi durniami, bo wie, że tacy mu nie podskoczą.

 • Kris Kros

  Oceniono 9 razy 7

  Kaczyński sam zatwierdził tą ustawę, a teraz zwala winę na Szyszkę, bo nie może na Tuska. Niedługo zabroni antykoncepcji, bo jemu niepotrzebna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX