"Macierewicz może rozbijać samochody, mianować chłopaczków. Bo stoi za nim Rydzyk"

Roman Giertych nie wie, dlaczego min. Macierewicz do upadłego broni Bartłomieja Misiewicza. Ale wie, dlaczego najpotężniejszy człowiek w kraju nie jest w stanie ukrócić spektaklu z rzecznikiem MON w roli głównej.

Roman Giertych należy do osób, które na działania Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza patrzyły z bliska. W czasach pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości był wicepremierem i ministrem edukacji.

- Macierewicz skleił układ Kaczyńskiego z ojcem Rydzykiem. To jest źródło jego siły - oceniał w TOK FM.Giertych podkreśla, że prezes PiS ze względu na wpływy twórcy Radia Maryja nie może w żaden sposób karać Macierewicza. Nawet jeśli zasłuży.

- Usunięcie Antoniego Macierewicza z rządu mogłoby oznaczać odejście z PiS całego skrzydła „rydzykowego”. Dlatego szef MON może sobie rozbijać samochody, mianować chłopaczków na wysokie stanowiska, kazać salutować generałom... I nikt nic nie może zrobić.

"Młody chłopak gra na nosie Kaczyńskiemu"

W rozmowach na temat najbliższego chyba współpracownika Antoniego Macierewicza - Bartłomieja Misiewicza - Giertych prezentuje teorię "haka ciągnionego".

Choć, jak podkreśla, nie wie "jaki jest charakter relacji między panami", dzięki której "ten młody chłopak gra na nosie "samemu prezesowi PiS".

"'Żołnierze oddali honory Misiewiczowi tylko raz'. Kolejne nagranie pokazuje, że było inaczej"

- Misiewicz może w każdej chwil zniszczyć Antoniego Macierewicza, a Macierewicz może zniszczyć Jarosława Kaczyńskiego. W związku z tym Bartłomiej Misiewicz ma haka ciągnionego na Jarosława Kaczyńskiego - objaśniał w rozmowie z Mikołajem Lizutem w TOK FM.

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (261)
"Macierewicz może rozbijać samochody, mianować chłopaczków. Bo stoi za nim Rydzyk"
Zaloguj się
 • kurnadziad

  Oceniono 87 razy 81

  Nie tylko za Macierewiczem stoi Rydzyk. Rydzyk stoi również za Janem Szyszko - posłem o wyglądzie i moralności stryjka-pijaka z prowincji. Szyszko jest EWIDENTNYM lobbystą: ekrany przy szosach, bezkarne mordowanie zwierząt, obecnie ustawa pod deweloperów. I jakoś NIKT go nie kontroluje. Bo czapka ruskiego agenta rydza skutecznie go kryje. GDZIE są SŁUŻBY w tym państwie??? DLACZEGO nikt nie sprawdził ile łapówek i w jakiej wysokości wziął Szyszko za swoje wieloletnie lobbowanie za rzecz zniszczenia środowiska naturalnego w Polsce? Szyszko postepuje tak jak Czauczescu w Rumunii. Mam nadzieję, że tak samo skończy!
  A jarosław kaczyński w tym wszystkim jest jedynie małym posełkiem-karzełkiem, jest FIGURANTEM. Można go obśmiać, ale i on tańczy tylko trak jak mu zagra Rydzyk w Toruniu. Za to sadzi się i mówi: "to MY jesteśmy PANY". Pany-srany i tyle.

 • matyldaleona

  Oceniono 63 razy 59

  Rydzyk i jego RM - nadajniki radiowe na Uralu. Macierewicz i jego powiązania z Rosją. Czyżby wspólny cel i wspólne zadania? Cytując klasyka JK: "nie wiem, ale przypuszczam, że..."

 • ezo-mir

  Oceniono 49 razy 47

  Ciekawe że kolumny rządowe w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii potrafią jeździć z racjonalną prędkością i bezwypadkowo. Ba, VIPy nawet potrafią przejść przez ulicę zgodnie z obowiązującymi tam przepisami, bez pomocy żandarmerii:
  www.youtube.com/watch?v=_Ju6s2yjjms

 • tlen69

  Oceniono 45 razy 43

  A.Macierewicz jest zniewolony przez o. Rydzyka?ZDRADA DEMOKRACJI I PRAWA, to KLĘSKA PIS. PiS nie ma większości konstytucyjnej, więc ustawami ROZWALA nasze prawa i wolności. Tylko  fałszywi prawnicy mogą cieszyć się i uchwalać FAŁSZYWE USTAWY: O TK, OŚWIACIE, MEDIACH, WYCINCE DRZEW, by zniszczyć konstytucję i PRAWORZĄDNOŚĆ.
  W UE są państwa o demokratycznym ustroju. Polska stała się OD ROKU państwem autokratycznym (autorytaryzm jednej osoby).PiS  oślepił/ zablokował wielu  USTAWĄ 500+ i już nie realizuje rozwoju Polski i  nie umacniania Jej na arenie międzynarodowej. Nowe regulacje  głównie DEMOLUJĄ, NISZCZĄ I RUJNUJĄ, wszelkie regulacje prawne. PIS SŁOWAMI DEMAGOGA  dzieli społeczeństwo na GORSZY SORT, PANÓW i sam siebie znieważa i określa jako nieudacznika "? (Przysłowie i obrażaniu) Orban na Węgrzech ma większość konstytucyjną i nie niszczy konstytucji.Art. 104. 1.Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców. (... Art. 198. 1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: PREZYDENT Rzeczypospolitej, PREZES Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów(...) oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 41 razy 39

  Rydzykiem i maciarewiczem powinna zająć się międzynarodowa komisja z UE. Dużo by znaleźli krętactwa, przekupstwa, przekrętów finansowych, zdrady interesów narodowych.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 37 razy 33

  POLACY WIOSNA IDZIE, A WY ŚPICIE!A KIJA W RĘKĘ, BO NAM TEN CYMBAŁ Z CHOROBĄ PSYCHICZNĄ NIEJAKI ANTEK MACIEREWICZ KSYWA "ŚWIR" CAŁKOWICIE WOJSKO PRYZY POMOCY GNOJKÓW TYPU MISIEWICZ,CZY JENINGER , ARMIE ROZŁOŻY!

 • zapomorski12

  Oceniono 35 razy 31

  Obleśny klecha ma aż tyle do powiedzenia? To nieprawdopodobne, jak PiS-owcy niszczą Polskę. Zamiast równać do najlepiej rozwiniętych i cywilizowanych krajów w Europie jak Francja czy Niemcy, starać się mieć z nimi jak najlepsze stosunki, to PiS na czele z ich prezesem, a teraz dowiaduje się, że także z jakimś anty duchownym z Torunia, stawiają im się, obraża się ich, i kłamliwie oskarża jak niedawno Macierewicz Francję. W przeciągu tylko jednego roku, z lidera, staliśmy się ciemnogrodem Europy. Wstyd i żal :(

 • tadjan

  Oceniono 31 razy 29

  do czasu, to wszystko do czasu...... również władza watykańskich złodziei!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX