PO nie odpuści Kownackiemu "macie krew na rękach". "Język nienawiści"

- Jeśli nie chce się odpowiadać na pytanie, albo ukrywa fakty, to się atakuje i mówi o katastrofie smoleńskiej. Prawnicy analizują kwestie naszej odpowiedzi - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna.

Lider PO nazwał wystąpienie wiceministra MON - "haniebnym". Bartosz Kownacki w Sejmie, pytany o loty premier Szydło do domu, krzyczał, że Platforma nie ma prawa "się wypowiadać". - To wy macie na rękach krew 96 osób! - grzmiał.

- To mówi wiceminister obrony narodowej, członek rządu. To język nienawiści, Antoniego Macierewicza. Nie zostawimy tego bez reakcji - zapowiedział w TOK FM Grzegorz Schetyna.

Jak stwierdził w rozmowie z Maciejem Zakrockim, Platforma jest gotowa do rozmowy o katastrofie smoleńskiej. Ale PiS powinien pamiętać, że za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego była odpowiedzialna kancelaria prezydenta.

- Jeśli nie chce się odpowiadać na pytania, nie jest się przygotowanym, albo ukrywa fakty, to się atakuje i mówi o katastrofie smoleńskiej. Haniebne - ocenił Schetyna.

Hipokryzja

 

Szef Platformy Obywatelskiej nie ma wątpliwości, że Polacy powinni wiedzieć, dlaczego i jak często premier lata do domu. Także dlatego, że używane są wojskowe samoloty. - PiS stworzył niejasną konstrukcję - zaczął używać samolotów wojskowych, choć są samoloty cywilne.

Jak przypomniał, kiedy Platforma była u władzy musiała odpowiadać na pytania opozycji, na temat podróży premiera. - Takie informacje muszą być upubliczniane - uważa.

 

TOK FM PREMIUM