"Polacy nie dadzą się wcisnąć w nową dyktaturę, żeby nie wiem jak mieszała ludziom w głowach"

Wg Aleksandra Kwaśniewskiego, PiS nie ma patentu na wygrywanie wyborów. - Jestem przekonany, że ten populistyczny epizod przejdziemy. On może trwać długo, może kosztować drogo, ale to epizod historyczny - mówił w TOK FM.

Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza, że Prawo i Sprawiedliwość nie odda władzy po następnych wyborach parlamentarnych. Ale mimo wszystko uważa, że "ten epizod historyczny" skończy się szybko.

Rządy PiS nie podobają się  byłemu prezydentowi, ale Kwaśniewski daleki jest od straszenia Polaków wizją dyktatury. - Jestem absolutnie przekonany, że Polacy - z ich indywidualizmem - nie dadzą się wcisną w nową dyktaturę, żeby nie wiem jak ona była opakowana i nie wiem jak mieszała ludziom w głowach - stwierdził w TOK FM.

Jak ocenił gość specjalnego wydania "Poranka Radia TOK FM" z okazji 60-lecia "Polityki", "lekarstwem, które może najsilniej przeciwdziałać dyktaturze, jest społeczeństwo obywatelskie". - Ono jest w Polsce silniejsze niż na Węgrzech i wielu innych krajach. To wszystko jest do odrobienia.

 

TOK FM PREMIUM