"Saryusz-Wolski to pionek w grze Kaczyńskiego. Będzie się do końca życia wstydził"

Wg Tomasza Siemoniaka gra PiS, z Jackiem Saryusz-Wolskim w roli głównej, obniża reputację Polski do zera". - Długo Polska będzie ponosiła konsekwencje tego fatalnego sposobu działania - mówił w TOK FM. I radził, by Saryusz-Wolski skasował tweety nt. PO.

- Lepiej kurtynę miłosierdzia i milczenia spuścić na te jego wpisy. Megalomaństwo. To w złym stylu - komentował Tomasz Siemoniak wpisy byłego już polityka Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, Saryusz-Wolski kiedy wreszcie zdecydował się potwierdzić medialne spekulacje na temat zbliżenia z PiS, obwieścił na Twitterze, że "wysiada na przystanku Polska". I ostro zaatakował Platformę Obywatelską. W jego wpisach pojawiła się nawet Targowica.

- Jest taka opcja kasowania tweetów i doradzam to. Jacek Saryusz-Wolski będzie się do końca życia wstydził tego rodzaju supozycji - ocenił Tomasz Siemoniak.

Pionek w grze

Były szef MON nie ma wątpliwości, że zaproponowanie kandydatury Saryusza-Wolskiego zaszkodzi pozycji naszego kraju. - To sytuacja fatalna, obniżająca reputację Polski absolutnie do zera. Saryusz-Wolski to pionek w grze Jarosława Kaczyńskiego . Długo Polska będzie ponosiła konsekwencje tego fatalnego sposobu działania, który został wybrany - mówił w TOK FM.

Zdaniem byłego wicepremiera i ministra w rządzie PO, fatalnie wywiązuje się z roli powierzonej mu przez PiS. - Bywają pionki w grze, które w dobrym stylu coś robią. I pionki w grze, które robią to fatalnie. Nie wiem, po co mu taka sytuacja. Jak chciał odejść z PO, to mógł to zrobić inaczej. Na przykład tak jak Kazimierz Michał Ujazdowski - z klasą - mówił.

Wszyscy widzą, o co chodzi

Tomasz Siemoniak krytykuje PiS i Saryusz-Wolskiego, ale zauważył też, że "paradoksalnie" akcja Prawa i Sprawiedliwości wzmacnia szanse Tuska. - Teraz wszyscy widzą o co chodzi, że to prywatna wojna, prywatna zemsta. Donald Tusk był dobrze ocenianym premierem i teraz jest dobrze ocenianym przewodniczącym Rady Europejskiej.

Jak stwierdził gość "Poranka Radia TOK FM", kandydaturę Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej popiera 27 z 28 państw UE.

Sprawdź też książkę: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

 

 

DOSTĘP PREMIUM