"Najpierw zniszczono autorytet TK, teraz na tapetę idzie Sąd Najwyższy"

- Chodzi o to, by zniszczyć autorytetem prezes Sądu Najwyższego. Mamy ustawę, która wg mnie, ma złapać sądy za gardło. Trzeba więc podważać autorytet sędziów - mówił w TOK FM rzecznik KRS sędzia Waldemar Żurek.

Sposób wyboru prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko prezes Sądu Najwyższego kwestionuje grupa posłów PiS. Jak przekonywał Arkadiusz Mularczyk, "istnieją poważne wątpliwości" co do zgodności z Konstytucją przepisów, na podstawie których dokonano wyboru. 

Ale według rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, nie o przepisy chodzi. - Chodzi o to by zniszczyć autorytetem pani prezes Małgorzaty Gersdorf - mówił Waldemar Żurek w "Poranku Radia TOK FM".

Jak ocenił, PiS zastosował dobrze sprawdzoną już taktykę. - Najpierw zniszczono autorytet Trybunału Konstytucyjnego. Jak go już rozwalono, to potem uderzono w KRS i zaczęto mówić, że to "spółdzielnia prezesów". Teraz na tapetę idzie Sąd Najwyższy.- stwierdził rzecznik KRS.

Publiczne media podejmują trop

Ważną rolę w tym scenariuszu, zdaniem gościa TOK FM, odgrywają media, związane i sympatyzujące z rządzącymi. Szczególnie aktywne są media publiczne.

- Niestety część osób czerpie wiedzę tylko z mediów publicznych, więc mówi się: "są wątpliwości". I do części ludzi dotrze taki przekaz dotyczące sędziów - mówił Żurek w "Poranku Radia TOK FM".

Prof. Małgorzata Gersdorf od dawna krytykuje działania Prawa i Sprawiedliwości. Wielokrotnie już apelowała do sędziów, by nie bali się rządzących i w pracy kierowali się zapisami konstytucji.

TOK FM PREMIUM